محسن رضایی در سومین اجلاس ملی اصحاب عشق:

کدخبر: 3785

رضایی به هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب درباره سال 98 اشاره کرد و اظهار داشت: این خواب آشفته آمریکایی‌ها در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، برای همه مردم مهم است اما برای شما که فعال فرهنگی هستید بسیار مهم‌تر است، دلیل آن این است که آمریکایی‌ها بر روی سرمایه فرهنگی خودشان در ایران حساب باز کرده‌اند و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در در سومین اجلاس ملی اصحاب عشق که با حضور فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مجتمع آدینه تهران در حال برگزاریست، با اشاره به اینکه علاوه بر یک مبارزه سیاسی در یک مبارزه تمدنی با غرب قرار داریم، اظهار داشت: از طرفی جهاد ما جهادی امنیتی و دفاعی است و از طرفی جهادی تمدنی و فرهنگی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر نتوانیم در مبارزه فرهنگی پیروز شویم و تمدن اسلامی را جایگزین تمدن غرب کنیم، سایر پیشروی‌ها بی‌ارزش می‌شود و آن‌ها را از ما خواهند گرفت.

رضایی به هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب درباره سال 98 اشاره کرد و اظهار داشت: این خواب آشفته آمریکایی‌ها در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، برای همه مردم مهم است اما برای شما که فعال فرهنگی هستید بسیار مهم‌تر است، دلیل آن این است که آمریکایی‌ها بر روی سرمایه فرهنگی خودشان در ایران حساب باز کرده‌اند و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به اینکه ترامپ بین سه هدف خاورمیانه، اروپا و چین، خاورمیانه را به محوریت ایران اولویت خود قرار داد، یادآور شد: رئیس جمهور آمریکا امید دارد که با اقداماتی که در سال سوم ریاست جمهوری خود انجام می‌دهد، بتواند چهار سال دیگر رئیس جمهور بماند.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خروج از برجام و وضع تحریم‌های جدید را قسمت آغازین پروژه ترامپ دانست و اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا درصدد است از طریق اقتصاد، بستر تغیر نظام در ایران را عملیاتی کند و مانند کارگردان‌های سینما، نمایش‌هایی را بازی کرد و مدعی شد که نظام جمهوری اسلامی ایران را فرو خواهم پاشید.

وی با اشاره به اینکه هدف ترامپ از این اقدامات این است که نفت را در برابر غذا قرار دهد، ادامه داد: اقدام دیگری آمریکایی‌ها این است که ریال را از مبادلات ایرانیان حذف کرده و دلار را جایگزین آن کند و پروژه نفت در برابر غذا را عملیاتی کند تا دولت ایران از پرداخت حقوق کارمندان خود ناتوان شود، مواد واسطه‌ای به کارخانجات نرسد و کارگران بیکار شوند تا بدین صورت مردم شورش کنند و پس از شورش مردم، منافقین و دموکرات‌ها و سلطنت‌طلبان وارد چند استان مرزی شوند و نهایتا آمریکا با حمایت از آنها و با ادعای اینکه حقوق بشر در ایران از بین رفته است، نظام را سرنگون کند.

رضایی به سناریوی دیگر آمریکایی‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: سناریوی دیگر آمریکا در صورت شکست خوردن منافقین و سلطنت‌طلبان این است که همزمان با شورش‌های مردمی، نظام از رهبری فعلی به رهبران دیگری که بتوانند مردم را بسیج کنند روی بیاورد. وی افزود: در حال حاضر، اشخاص و گروه‌هایی در ذهنشان است که فعلا در مرحله‌ای، رهبر فعلی را از خط خارج کرده تا رهبر دیگری بیاید و بعد پله پله تغییر ایجاد می‌شود و در این راه، مبنا، همان فشارهای اقتصادی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دو پدیده اندیشه‌های آمریکایی و هواداران آمریکایی را مهم دانسته و اظهار داشت: اندیشه‌های آمریکایی بزرگترین کمکی که به آمریکا می‌تواند بکند این است که کشور را به سمت پرتگاه می‌برد و از قدرت تحول و اقدام انقلابی ممانعت می‌کنند و انفعال ایجاد می‌کنند. وی افزود: اقدام دیگری که اندیشه‌های آمریکایی انجام می‌دهد، ایجاد تردید است.

 

رضایی هواداران آمریکایی را مانع دیگری برای جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: اینها با کارشکنی و ایجاد نارضایتی و عمل نکردن به وظایف قانونی خود مانع ایجاد می‌کنند و در واقع اینها سربازان مجانی آمریکا هستند. وی با ابراز نگرانی از افزایش نفوذ در کشور، گفت: چه سناریوی آمریکایی‌ها دفعتی باشد و چه تدریجی، اندیشه آمریکایی و سربازان آمریکایی عوامل اصلی خواب آشفته‌ای است که ترامپ درباره ایران دیده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نحوه مقابله با کارشکنی آمریکا گفت: باید دولت آمریکا را نشانه برویم و آنها را افشا کنیم و لازم است افول اقتدار آمریکا را به مردم بگوییم و خوشبختانه موجی ضدآمریکایی در اروپا براه افتاده است. وی افزود: دومین اقدام این است که هواداران آمریکا که عامل عقب‌ماندگی ما در طول چهل ساله گذشته بوده‌اند و نگذاشتند اقتصاد متحول شود را بیرون کنیم.

رضایی سال 98 و 99 را دو سال مهم برای ایران دانست و گفت: ظاهر جنگ ایران و آمریکا، اقتصاد است اما حرف آخر را فرهنگ خواهد زد. وی افزود: اگر اندیشه‌های آمریکایی وارد کشور نشده بود، تجمل‌گرایی وجود نداشت، اندیشه آمریکایی اجازه نمی‌دهد همانطور که ما موشک ساختیم، خودروی ایرانی بسازیم.

وی مبارزه با اندیشه و هواداران آمریکایی را یک اقدام فرهنگی دانست و اظهار داشت: اگر مانند هشت سال جنگ تحمیلی به کشور ما حمله می‌شد می‌توانستیم با توپ و تانک آنها را بزنیم اما مبارزه فعلی با اقدامات فرهنگی انجام می‌شود و در این راه نباید فریب کسانی را خورد که فقط حرف انقلابی می‌زنند و عملی ندارند.

سومین اجلاس ملی اصحاب عشق با موضوع «انقلاب اسلامی و اقتصاد مقاومتی»، با حضور فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از سراسر کشور از چهارشنبه ۲۸ آذرماه الی جمعه ۳۰ آذرماه در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه تهران برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار