محمد بیگی خبر داد:

کدخبر: 3342

مدیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین از افتتاح نمایشگاه عفاف و حجاب با هدف ارائه محصولات این حوزه در استان قزوین خبر داد.

فاطمه محمد بیگی ، مدیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛ با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه عفاف و حجاب در استان قزوین با بیان اینکه ارتباط و هماهنگی بین گروه‌های مرتبط با ملزومات عفاف و حجاب در فعالیت‌ها و اجرای برنامه های فرهنگی کم است، اظهار کرد: بر همین اساس تلاش کردیم تا در محل شرکت نمایشگاه های استان قزوین، فعالیت‌های مشترکی را با موضوع عفاف و حجاب برای مردم برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه  اجرای این برنامه ها با حمایت مجموعه شرکت نمایشگاه های استان قزوین صورت گرفته است، عنوان کرد:  طی چند نشستی که هیئت مدیره بنیاد ملی عفاف و حجاب با مدیر نمایشگاهها داشتند تفاهم نامه‌ای سال گذشته بین بنیاد و شرکت نمایشگاههای های بین المللی امضا شد  و پیرو این تفاهم نامه قرار شد فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی بنیاد عفاف و حجاب در نمایشگاه افزایش پیدا کند و سالانه حداقل یک نمایشگاه بزرگ عفاف و حجاب  با حمایت و پشتیبانی کامل شر کت نمایشگاهها در این مجموعه برپا شود.

محمدبیگی افزود: این نمایشگاه با حضور 23غرفه از جمله غرفه دختران انقلاب، پاتوق دخترانه ویژه فعالیت های فرهنگی دختران برای تربیت دختران محجبه، غرفه های مخصوص لباس ها و پوشاک عفیفانه زنانه و مردانه، تولیدات جدید روسری ، ساق، شال، مانتو و انواع مختلف چادر با برندهای کاملا ایرانی  برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده است تا محصولات ارائه شده در نمایشگاه از تولید ملی باشد، بیان کرد: برخی از تولیدکنندگان حاضر در نمایشگاه، از صادرکنندگان موفق در این حوزه هستند.

این مسئول ادامه داد: برپایی غرفه‌های مشاوره، بازی‌های اسلامی ویژه کودکان، غرفه گروه جهادی شهید حجت اسدی که از گروه های جهادی خدمت رسان به مناطق محروم است و همچنین سازمان انتقال خون از دیگر غرفه های این نمایشگاه هستند.

مدیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین تصریح کرد: همچنین موسسات آموزش فنی و حرفه ای مثل موسسه آیلار، انجمن خانه طراحان مینودری، مرکز طراحی جهاد دانشگاهی هم با تولیدات جدیدی از طراحی پوشاک ایرانی اسلامی در خدمت مردم هستند.

وی گفت: این نمایشگاه در نوع خود اولین نمایشگاه بین المللی بر پایه توانمندی های فعالان عفاف و حجاب استان قزوین است و شهروندان می توانند با حضور در آن بهترین محصولات در حوزه عفاف و حجاب را تهیه کنند.

محمدبیگی با اشاره به اینکه این نمایشگاه به مناسبت هفته عفاف و حجاب برپا شده است، بیان کرد: دیدار فعالان عفاف و حجاب با نماینده ولی فقیه در استان قزوین، اجرای طرح سپاس و تقدیر از بانوان محجبه در اصناف مختلف با مشارکت سازمان بسیج جامعه زنان از جمله برنامه های بنیاد در این هفته است.

وی تاکید کرد: اجرای زنده خوشنویسی،  افتتاح ساختمان جدید بنیاد عفاف و حجاب  توسط نماینده محترم ولی فقیه و شهردار محترم و مسئولین کشوری و همچنین افتتاح چندین طرح خانه طراحان مد و لباس اسلامی از دیگر برنامه هایی است که در هفته عفاف و حجاب در استان قزوین اجرا می شود.

این مسئول در پایان یادآور شد: برپایی تجمع بزرگ حافظان حریم خانواده ، مسابقه قرار عاشقی با موضوع دلنوشته هایی برای عفاف و حجاب و مسابقه کتابخوانی از دیگر برنامه های اجرایی در هفته عفاف و حجاب در استان قزوین است که با همکاری بسیج جامعه زنان برگزار می شود.

گفتنی است نمایشگاه عفاف و حجاب، همزمان با نمایشگاه کالای ایرانی در محل شرکت نمایشگاه های استان قزوین برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از امروز تا جمعه از ساعت 16 تا 22 از آن بازدید کنند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار