یک روزنامه و نگار و پژوهشگر با بیان اینکه نباید امروز اسیر تفکر غرب‌زده مخاطب پایتخت‌نشین شده‌ایم گفت: باید در تصمیم گیری ها و ذائقه سنجی ها به مانند آوینی همه مردم کشور را در نظر بگیریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛ پیام فضلی نژاد روزنامه و نگار و پژوهشگر در همایش روایت شیدایی 10 که شب گذشته با عنوان «اگر مرتضی بود» برگزار شد،  با بیان اینکه باید دلایل عدم عمومیت تفکر شهدان مظلومی همچون آوینی، مطهری و بهشتی را رصد و موردبررسی قرار دا، .اظهار کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری یکی از مهم ترین راهکارهای ماندگاری تفکر این دست از بزرگان،  نقد و تحلیل تفکر آنها است.

وی شناخت اوینی را مستلزم شناخت سبک زندگی و نفکرات اون دانست و افزود: آوینی یک اندیشمند متحول شده پس از انقلاب بود که از زندگی هیپی به سید اهل قلم تبدیل شد.

فضلی نژاد نسل نو و کودکان را یکی از دغدغه های آوینی برای رسیدگی به آنان دانست و ادامه داد: کادرسازی و ساخت نیروی در تراز انقلاب برای کشور باید از کودکی شروع شود و آوینی به این مهم بسیار اعتقاد داشت.

وی اضافه کرد: متاسفانه نه تنها نتوانستیم راه اصیل امام و رهبری را شناخته و به جامعه معرفی کنیم بلکه به ظواهر بسنده کردیم و این یک آفت بزرگ برای انقلاب است.

این روزنامه نگار نقد تفکرها را راهکار تقویت پایه های فکری جامعه دانست و عنوان کرد: آموزشهای خانواده بنیان باید در دستور کار نهادهای علمی و فرهنگی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نباید امروز اسیر تفکر غرب‌زده مخاطب پایتخت‌نشین شده‌ایم گفت: باید در تصمیم گیری ها و ذائقه سنجی ها به مانند آوینی همه مردم کشور را در نظر بگیریم.

فضلی‌نژاد در پایان عنوان کرد: کارگزاران و مسئولان کشور باید بیش از اینکه به مدل‌های توسعه غربی توجه کنند عدالت‌خواهی که از آرمان‌های انقلاب اسلامی است را موردتوجه قرار دهند چراکه اگر آوینی بود بی‌شک از مسئولان مطالبه جدی داشت.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار