من فقط یک حاجت دارم

کدخبر: 2262

در جای جای دنیا مردم در شب های قدر در مساجد،حسینیه ها گرد هم جمع میشوند تا از خداوند بخواهند که بهترین تقدیرات را برای آنها رقم بزند. تقدیرات هر کسی بسته به قیمت اوست، هر چقدر قیمت یک انسان بالا باشد به همان اندازه به تقدیرات بالاتری دست پیدا می کند.

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر؛در جای جای دنیا مردم در شب های قدر در مساجد،حسینیه ها گرد هم جمع میشوند تا از خداوند بخواهند که بهترین تقدیرات را برای آنها رقم بزند.

تقدیرات هر کسی بسته به قیمت اوست، هر چقدر قیمت یک انسان بالا باشد به همان اندازه به تقدیرات بالاتری دست پیدا می کند.

عده ای در این شب برای خانواده زمینی خود دعا میکنند و فکر نان و آب هستند و عده ای هم به این چیزها راضی نمیشوند و می توانند تقدیرات ده ها، صدها، هزاران، و میلیون ها انسان را از خداوند تبارک و تعالی دریافت کنند این دسته از انسان ها کسانی هستند که ظهور حضرت مهدی (عج) را از خداوند طلب میکنند.

انسان باید تقدیراتش را با آرمان های امام زمانش هماهنگ کند؛ چون در این صورت از بالاترین تقدیر برخوردار می شود و برعکس اگر هماهنگ با امام زمانش نباشد، محکوم به شکست است؛ حتی اگر در همه نقشه هایش به موفقیت برسد.

باید بدانیم و بفهمیم هر بلایی به سر ما می آید بر اثر دوری از ولی معصوم است؛بدانیم که کلید حل همه مشکلات ما ظهور است و کلید رسیدن به آن مضطر شدن و ندبه است.

 ما اگر بخواهیم میتوانیم همان مردمانی باشیم که ظهور منجی موعود را خواهند دید چنانچه در قران کریم آمده است:و خداوند حال هیچ قومی را تغییر نمی دهد تا زمانیکه خود آن قوم حالشان را تغییر دهند/ رعد 11

فَلَمَّا طَالَ‏ عَلَى‏ بَنِی‏ إِسْرَائِیلَ‏ الْعَذَابُ ضَجُّوا وَ بَکَوْا إِلَى اللَّهِ أَرْبَعِینَ صَبَاحاً فَأَوْحَى اللَّهُ إِلَى مُوسَى وَ هَارُونَ یُخَلِّصُهُمْ مِنْ فِرْعَوْنَ فَحَطَّ عَنْهُمْ سَبْعِینَ وَ مِائَةَ سَنَةٍ قَالَ وَ قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع "هَکَذَا" أَنْتُمْ لَوْ فَعَلْتُمْ لَفَرَّجَ اللَّهُ عَنَّا فَأَمَّا إِذَا لَمْ تَکُونُوا فَإِنَّ الْأَمْرَ یَنْتَهِی إِلَى مُنْتَهَاهُ.

(بحار الانوار ج4 ص118 چاپ بیروت)

هنگامی که عذاب بر بنی اسرائیل طولانی شد، چهل صبح به درگاه الهی "ضجه" و "گریه" کردند. پس خداوند به موسی و هارون وحی کرد که آنها را از ظلم فرعون نجات دهند. پس [به واسطه این دعا] خداوند 170 سال از دوران عذاب آنها را از بین برد.

و سپس حضرت صادق سلام الله علیه فرمودند:

همینگونه شما نیز اگر عمل نمائید، خداوند فرج ما را خواهد رسانید و اگر چنین نکنید، امر به انتهای خود می‌رسد..

پس بیایید شب های قدر را به مهم ترین حاجت بشریت اختصاص دهیم و به هیچ چیز جز ظهور مهدی فاطمه راضی نباشیم و بگوییم ما فقط یک حاجت داریم آن هم ظهور اوست.

تمام مظلومان و ستم دیدگان عالم چشمشان به دعای شماست. اگر همه یکپارچه و متضرعانه فریاد بزنند، در عالم تغییرات شگرفی را شاهد خواهیم بود.

لطفا برای پیوستن به این پویش بزرگ در صفحات اجتماعی مطالب خود را با هشتگ اختصاصی #من_فقط_یک_حاجت_دارم منشر فرمایید تا تمام منتظران از این حرکت بزرگ مطلع شوند

صفحه اختصاصی پویش در اینستاگرام:

https://www.instagram.com/tanha_hajat

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار