حجت الاسلام والمسلمین فلاح

کدخبر: 207

وحدت در لغت به معنای یکپارچه بودن،یک دست بودن،متحد الشکل بودن،همفکر و هم عقیده بودن است،وحدت از اهمیت بالایی برخوردار است،عدم وحدت مساوی است با عدم دین و عدم ایمان

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛ شب گذشته مراسم هفتگی هئیت بین الحرمین با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین فلاح امام جماعت مسجد کریم اهل بیت(ع) در این مسجد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین فلاح با اشاره به مسئله وحدت و تاکید خداوند بر آن گفت :خداوند واحد و یکتاست و من و شما را نیز به وحدت دعوت میکند ،وحدت یکی از نعمت های خداوند بر انسان است طبق آیه شریفه«وذکروا نعمت الله علیکم اذ کنتم اعداء فالف بین قلوبکم »(آل عمران 103) و به یاد آورید این نعمت بزرگ خدا را که شما با هم دشمن بودید و خدا در دلهای شما الفت و مهربانی انداخت .

ایشان در ادامه افزود:وحدت از اهمیت بالایی برخوردار است،عدم وحدت مساوی است با عدم دین و عدم ایمان. کسی که وحدت را راعایت نکند ایمان ندارد طبق آیه شریفه «فالله یحکم بینکم یوم القیامه و لن یجعل و الله للکافرین علی المومنین سبیلا»(نساء 141) پس خدا فردای قیامت میان شما (مومنان و آن گروه منافقان )حکم میکند و خدا هرگز برای کافران نسبت به مومنان راه تسلط باز نخواهد نمود.

حجت الاسلام فلاح با نقل خاطره ای از مرحوم سید علی اکبر ابوترابی گفت :نقل میکنند هنگامیکه ایشان در اسارت بودند روزی نمایندگان صلیب سرخ وارد اردوگاه اسرا شدند برای بازدید از اسرا؛از آقای ابوترابی که نماینده اسرا بود خواستند که وضعیت را شرح دهد و اگر اعتراضی دارند،بازگو کنند.اتفاقا در کنار نمایندگان صلیب سرخ افسری بود که همیشه جناب ابوترابی  راتحت آزار و شکنجه قرار میداد .آقای ابوترابی جواب دادند که هیچ مشکلی وجود ندارد .بعد از اتمام بازدید نمایندگان صلیب سرخ همان افسر به آقای ابوترابی مراجعه میکند و میگوید چرا اسم منو نبردی و از من شکایت نکردی؟شما که میتوانستید راحت این کار را انجام بدهید،ابوترابی جواب داد نه آقا ،عقیده ما این نبود.افسر گفت طبق چه؟؟ابوترابی گفت طبق قرآن،من و شما مسلمان هستیم و نمیخواستم که یک کافر بر شما مسلط شود.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد:سوالی پیش می آید که آیا اشکال دارد من با مسلمانانی که از یک مذهب دیگر هستند مثلا سنی،علوی و ... ارتباط برقرار کنم؟جواب خیر ایرادی ندارد.بلکه از نظر فقهی هم سفارش شده است و سیره معصومین هم همین بوده است. همانطور که علی  (ع) حسن معاشرت داشتند  و در مراسمات و مجالس سنی ما به منظور برقراری وحدت شرکت میکردند .

ایشان قدرت پیدا کردن مسلمانان،ناکامی قدرت ها و ابر قدرت های استکباری ،سربلندی های مسلمانان و حل و فصل مشکلات جهان اسلام را از آثار مثبت وحدت شمردند و افزودند:نماز ، مسجد ، حج ،زکات ، خمس ، جهاد و رهبر از عوامل تحکیم وحدت است و اگر به وحدت توجه نکنیم پیامدهای همچون بی توجهی به اهل دین ، نابودی خدمات و زحمات پیامبران ،سلطه سیاسی دشمن  ،غفلت مسلمانان از اسرائیل غاصب را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار