حجت الاسلام و المسلمین براری:

کدخبر: 176

حجت الاسلام و المسلمین براری: ارتقای سطح دشمنی، کینه توزی بین شیعه و سنی و بی رنگ کردن خط امامت و ولایت غدیری شیعه، هدف اصلی دشمن برای تفرقه افکنی و ایجاد شبهه در طرفین است.

مسئول فرهنگی نهاد رهبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سرویس فرهنگی قزوین خبر، به مناسبت نهم ربیع الاول و آغاز امامت امام مهدی (ع) گفت: روز نهم ربیع الاول مصادف با آغاز امامت امام زمان است که شیعیان آن حضرت، این ایام را جشن می گیرند و آنچه که به لحاظ تاریخی و عرف میان مردم رایج شده است هم زمانی این روز با کشته شدن خلیفه دوم، عمر می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحق براری ادامه داد: در گفتمان عوام شیعی روز نهم ربیع به علت مصادف بودن با فوت عمر، به عنوان عید الزهرا یاد می شود درحالی که این عنوان هیچ ریشه ی تاریخی از ناحیه ی معصوم یا بزرگان شیعه ندارد و این جشن تنها، زمینه ساز ایجاد دشمنی میان شیعه و سنی و بی رنگ کردن خط امامت و ولایت از سوی دشمنان قسم خورده اسلام است.

این استاد دانشگاه با استناد به کلام معصوم مبنی براینکه شیعیان ما کسانی هستند که در مصیبت ما محزون و در خوشحالی و سرور ما مسرور می باشند، توضیح داد: شیعیان روز هشتم ربیع را به مناسبت شهادت امام حسن عسکری به حزن می نشینند و فردای آن را برای امامت پسر گرامی آن حضرت جشن می گیرند.

 

وی افزود: درحقیقت اولین روز امامت امام زمان یادآور خاطره ی حماسی غدیر خم می باشد که در امتداد نگاه پیامبر در کل تاریخ بعد از غدیر ساری وجاری است.

براری درراستای ارزیابی برگزاری این جشن ها بیان داشت: دشمنان اسلام به ویژه انگلیس با نسبت دادن اساس جشن امامت امام زمان به کشته شدن خلیفه دوم، موجب حساس شدن شیعیان و اهل تسنن نسبت بهم شدند و القای این جشن ها، سرور شیعیان برای کشته شدن قاتل حضرت زهرا است.

مسئول فرهنگی نهاد رهبری دانشگاه امام اضافه کرد: ارتقای سطح دشمنی و کینه توزی بین شیعه و سنی و بی رنگ کردن خط امامت و ولایت غدیری شیعه هدف اصلی دشمن برای تفرقه افکنی و ایجاد شبهه در طرفین است که این تفرقه افکنی ها نائل شدن به دو هدف مهم شیطانی است، که چه بسا واژه ی عید الزهرا جعل شده همین دشمنان است که بر زبان عوام شیعه انداخته اند.

براری با تاکید بر لزوم وحدت بین مسلمین تشریح کرد: در این موقعیت حساس می بایست به عنوان یک مسلمان با بصیرت چه شیعی و چه سنی، با اقتدای به امام خمینی (رحمه الله علیه) و رهبری مقام معظم انقلاب اسلامی نقشه های شوم دشمنان اسلام در برهم ریختن وحدت بین مسلمانان را دانسته و از اعمال ناشایست عوام شیعه و سنی عبور کرده و پا به پای نگاه امام صادق و هدایت های رهبران انقلاب اسلامی در جهت تحکیم وحدت و خنثی کردن توطئه ی دشمنان به پیش برویم.

این استاد دانشگاه تاریخچه این جشن ها و جعلیاتی چون عیدالزهرا، را  مربوط به زمان پس ازصفویه دانست و اظهار داشت: ریشه این مرسومات در تاریخ معاصر به زمان دخالت انگلیسی ها در جهان اسلام مربوط می شود.

 

حجت الاسلام براری با اشاره به نقش دشمن برای دور کردن شیعیان از اندیشه های مهدویت و میزان موفقیت آن ها در این زمینه تشریح کرد: باید دانست که قرآن مجید در آیه ای خطر یهود و مسیحیت استعماری را بیان کرده است:(لَن تَرضی عَنکَ الیَهُودُ وَ لاَالنّصاری حَتّی تَتّبِعَ مِلّتَهُم) ودر جایی یهود را مخصوصاً اَشَدُّ بَغضاءً للمومنین می داند یعنی یهود شدیدترین بغض و کینه را نسبت به مومنان دین خاتم (ص)دارد.

ازآینده اسلام و ظهور حضرت مهدی و غلبه آن حضرت بر عالم خبر دارد بلکه آگاهی آنان از ما مسلمانان در زمینهٌ آخرزمان بیشتر است لذا فرصتی که باید     مستضعفان عالم به ظهور امام شیعیان حضرت مهدی برای آزادی از ظلم و بی عدالتی بدست آورند را مورد تهاجم خویش قرار داده و در طول تاریخ ردّ پای کینه توزی های یهودّیت علیه امامت شیعی مخصوصاً حضرت مهدی محسوس ومشهود است.

وی افزود: خصوصا با ظهور مؤید و مظفّر امام خمینی و زنده شدن طرح امامت و ولایت اهل البیت و احیای نام حضرت مهدی به عنوان بزرگترین انقلابی، فرجام تاریخ در راستای نجات مظلومان یهودیت همراه با مسیحیت استعماری علیه این نگاه حسّاس تر شده اند.

همچنین در ادامه گفت: این افراد با تمام جنود نرم و سخت خویش از طریق رسانه ها و دیگر فضاهای مجازی و حقیقی در مقابل این موضوع ایستاده اند که یکی از طرح ها ی آن ها برای بی اهمیت جلوه دادن حقیقت مهدویت، به راه انداختن جریان های انحرافی از قبیل بهائیت و فرقه ها ی ضالّهٌ گوناگون با نام عرفان های نوظهوراست چراکه یهود خود آرزوی تصرف جهان در سر می پروراند و می بیند که حضرت مهدی بزرگترین دشمن اوست.

عبدالحق براری در راستای برائت جستن از این مسایل بیان کرد: جهت خنثی کردن توطئه های تفرقه انگیز بین مذاهب اسلامی از تشبث به این نمونه اسامی عبور کنیم و با عقلانیت، اعتقادات راسخ خودمان را بدون تاثیر پذیری از دشمنان طرخ نماییم.

وی یادآور شد: قرآن به یک اعتبار، کتاب سلام و نفرین است؛ سلام بر انبیاء و مؤمنان نجات یافته یا به صلاح رسیده و نفرین بر منکران حقیقت و دشمنان انبیاء و دین خداست.

مسوول فرهنگی نهاد رهبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در پایان تصریح کرد: از آن جایی که شیعه متأثر از قرآن می باشد، لعن و نفرین و سلام و دعای خویش را با موازین اسلامی نثار بدان و خوبان می کند.

روایتی از پیامبر اکرم است که می فرمایند: هرکس مرا اذیت کند خدا را اذیت کرده است و درقرآن داریم که کسانی که خدا و رسولش را اذیت می کنند ملعون ومورد لعن و نفرین هستند. بر این اساس شیعه، دشمنان پیامبر که دشمنان خدا هستند را نفرین می کند وهرگز صحابی پیامبر که علاقه مند به آن حضرت بودند و برای وصایا واوامر آن ایشان احترام قائل بودند را مورد لعن و نفرین قرار نمی دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار