حجت الاسلام علیرضا پناهیان:

کدخبر: 1723

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه کشور ما نیازی به مذاکره ندارد، گفت: خداکند که مسئولین از روی ترس با غربی ها مذاکره نکنند چراکه کشور ما در اوج قدرت و نفوذ توانسته دیگر کشورهای مسلمان را نیز حمایت کند.

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر؛حجت الاسلام علیرضا پناهیان در مراسم شب شهادت امام هادی (ع) و یادبود شهدای مدافع حرم قزوین که در مسجد جامع المهدی مینودر قزوین برگزار شد، محدودیت را عامل رشد علمی دانست و اظهار کرد: انسانی که از حداقل‌ها، حداکثر بهره را ببرد و محدودیت‌ها را به نحو احسن مدیریت کند قطعا به رشد و تعالی خواهد رسید.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: توجه خداوند به انسان‌های برتر و کمیاب از شیوه‌های خداشناسی است که باید کشف و مورد توجه همه قرار گیرد.

وی ائمه اطهار و معصومین را برترین‌های عالم هستی نامید و گفت: دوران امامت امام هادی(ع) تنگناها و سختی فراوانی داشت، جنایتی که در آن زمان متوکل عباسی انجام داد فراموش نشدنی است اما با این وجود آن امام رسالت خود را به درستی انجام داد تا امروز امانت الهی را به دست مسلمانان برسد.

این روحانی برجسته شرایط کنونی جهان را عامل نزدیکی ظهور دانست و بیان کرد: افزایش تعداد شهدا و اهمیت جایگاه آنان از نظر مردم و پیروزی‌های باور نکردنی که در حیطه مسلمانان وجود دارد نشان از آمدن مهدی موعود(ع) است.

این مسئول در ادامه افزود: در دوران دفاع مقدس همه کشورها بر علیه ایران به عراق سلاح می رساندند درحالیکه ایران حتی موشکی نداشت که در مقابل تانک‌های آنان مقابله کند اما اکنون ایران در حوزه تجهیزات و سلاح در حدی پیشرفت داشته که باور نکردنی است و باعث ترس دشمنان شده‌است.

پناهیان با تاکید بر تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری تشریح کرد: در زمان جنگ لبنان شورای حزب الله جهت مشورت و نتیجه‌گیری از ادامه فعالیت در جنوب کشورشان نزد حضرت آقا آمدند؛ ایشان در این دیدار عنوان کردند اسرائیل بعد از یک سال و سه ماه از جنوب لبنان عقب نشینی خواهد کرد که به درستی در زمان تعیین شده این اقدام انجام شد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خداوند تک‌ها و برترها را گلچین و انتخاب می کند، ابراز کرد: حجت اسدی‌ها در حال افزایش‌اند و توجه و احترام روزافزون مردم به شهدا نشانه خوبی برای نزدیکی ظهور است.

وی با اشاره به اینکه خداوند در اوج قدرت نیز یاری‌دهنده افراد است، تصریح کرد: خدا کند که مسئولین از روی ترس با غربی‌ها مذاکره نکنند چراکه کشور ما اکنون به مذاکره نیازی ندارد و در اوج قدرت و نفوذ توانسته از دیگر کشورهای مسلمان نیز حمایت کند.

عضو شورای عالی تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه شیطان باعث مایوس شدن سیاستمداران می‌شود تشریح کرد: اگر مردم نگاهشان به خدا باشد و مسائل را عمیق بنگرند به پیروزی هایی بزرگتر دست خواهند یافت بدون اینکه تره‌ای برای آمریکا خرد کرده باشند.

پناهیان با تاکید بر اینکه کمبودها موجب تقویت معنویت می‌شود، توضیح داد: این سنت الهی است که در اوج قدرت مقدمات فتح را ایجاد کند؛ تجمع ۲۰ میلیونی زائران در کنار مزار امام حسین(ع) نشان از قدرت برتر و بیشتر کشور ایران است.

عضو شورای عالی تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور با ابراز نگرانی از آینده بعضی از سیاستمداران کشور گفت: شیطان همواره با نمایش عیب‌ها و کمبودها می‌خواهد انسان را مایوس کند و تنها راه رهایی از این بند استفاده از حداقل ها و اخلاص به ائمه معصوم می باشد.

وی در پایان کمبود معنویت در دنیای امروز را از معضلات جوامع دانست و افزود: کمبود امکانات باعث پیشرفت و تولید ایده‌های جدید خواهد شد؛ فعالان در عرصه فرهنگی کشور می‌بایست با کمترین امکانات بهترین عملکرد را داشته باشند.

انتهای پیام /شاخص

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار