حجت الاسلام کرمانشاهی

کدخبر: 1656

خطیب مسجد ولایت گفت:بدن انسان اگر کار کند سالم می ماند و با نشاط ، اگر فعالیت کم شود بیماری و کسالت به سراغ انسان می آید

به گزارش سرویس مذهبی قزوین خبر ؛ حجت الاسلام کرمانشاهی در اولین شب عزاداری حضرت فاطمه(س) در مسجد ولایت و هیأت خادمان مهدی(ع) در مورد تاثیرات عزاداری و جشن های اهل بیت گفت: تاثیر در خلق و خوی مردم است ، به شرطی که انسان معرفت به اهل بیت داشته باشد .حضرت زهرا ( س ) آراسته به خصوصیات ویژه ای هستند که عزای عزاداران  با فاطمی شدن زیبا می شود .

این استاد حوزه علمیه در مورد ویژگی های حضرت زهرا(س) ادامه دادند:از ویژگی های بارز حضرت زهرا ( س )کار است . در روایت است حضرت رسول وارد خانه دخترشان شدند و دیدند که حضرت با لباسی خشن با دستی به فرزندشان شیر میدهند و با دستی آسیاب می چرخانند .خدا دوست دارد بنده اش را ببیند که برای بدست آوردن روزی حلال رنج می برد .

این خطیب در ادامه در مورد کار گفت:البته کار به معنا ی رنج بردن بی دلیل نیست . کار یعنی چیزی را گرفته و ارزش آن را بالا ببری . در مقابل کار خسران قرار دارد ( ان الانسان لفی خسر )

البته خدا انسان را برای کار آفریده است .بدن انسان اگر کار کند سالم می ماند و با نشاط ، اگر فعالیت کم شود بیماری و کسالت به سراغ انسان می آید ! بدن انسان طوری خلق شده که از کار کردن لذت بدنی میبرد . علاوه بر آن کار تاثیر روی روح انسان می گذارد اینگونه که اگر انسان از کار نتیجه ببیند لذت می برد . و اگر دیگران از کار او لذت ببرند باز او لذت میبرد .

وی افزود :اگر کار برای حقوق ، نمره و ... باشد اتفاقی به نام نفاق درون ، شکل می گیرد یعنی کار نمی کند و کار کننده نشان می دهد ، اینگونه می شود که اگر انسان ببیند حقوقش را با کار کمتر می دهند کار کمتری می کند ! ، در حالی که کار خود ارزش دارد زیرا  انسانی که کار می کند زیبایی می آفریند  و شیفته خدا می شود و با زیبایی آفریدن اش ، زیبایی خدا را اظهار می کند و با این کار مانند عشق بازی با خدا عمل می کند .

آدمی بدنی هماهنگ دارد و در این حالت سالم است و اگر عضوی درست کار نکند کل به فساد کشیده می شود .

کرمانشاهی در ادامه بیان داشت :تمام عالم مانند بدن انسان است تمام عضو ها در حال انجام وظیفه و زیبایی آفرینی هستند .

اگر انسان کار نکند در حال ساخت جهنم است ! و اگر درست کار کنیم عضو سالم دستگاه عالم هستیم  و اگر سالم بمانیم مانند سلول های سالم ، تمام بدن بسیج می شوند که سالم بمانیم  و اگر فاسد شویم تمام بدن به فکر دفع  می شود .پس انسان برای همان سه هدف کار کند روزی خودش می آید .

حجت الاسلام کرمانشاهی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) گفتند که امام  در اواخر عمر با بیماری به کمک غلامان به مزرعه میرفتند تا به کشاورزی بپردازند ولی گاهی توسط اشخاصی سرزنش میشدند،

آن افراد نه معنای امام را درک کرده بودند نه کار را.کافر وقتی کار هایش را در قیامت میبیند آرزو میکند که ای کاش خاک بوده است.زیرا خاک زیبایی می آفریند ولی یک کافر در معنای گفته شده خسران کنندهاست.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار