حجت الاسلام رمضانی:

کدخبر: 1549

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در جلسه امشب هیئت آل‌یاسین خوزنین با اشاره به روایتی از امام حسن عسکری(ع) به ضرورت یاد خدا در زندگی پرداخت وگفت برای اینکه آرامش در نسل جوان برقرار باشد، باید یاد خدا زیاد شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی قزوین‌خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در جلسه امشب هیئت آل‌یاسین خوزنین با اشاره به روایتی از امام حسن عسکری(ع) به ضرورت یاد خدا در زندگی پرداخت وگفت برای اینکه آرامش در نسل جوان برقرار باشد، باید یاد خدا زیاد شود. وی در ادامه افزود جوانانی که در کشور های توسعه یافته غربی اقدام به خود کشی می کنند، باوجد اینکه امکانات مادی ورفاهی کاملی دارند، خلاء یاد خدا در دلشان است.

aleyasin000

سخنران این هفته هیئت آل‌یاسین گفت اولین کاری که جوان در هنگام وسوسه شیطان به گناه باید انجام دهد، یاد خداست. وی با اشاره به آیه « أَ لَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرى‏ »(علق/14) افزود هر وقتی که انسان می خواهد گناه کند به یاد آورد که خدا می بیند.

حجت الاسلام رمضانی در ادامه سخنرانی خود به جوانانی که تصمیم گرفته اند گناه نکنند توصیه کرد وقتی که صبح از خواب بیدار می شوید، روبه قبله بایستید و سه مرتبه به حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) سلام بدهید. وی خاطرنشان کرد اگر واقعا تصمیم گرفته اید گناه نکنید این کار رابکنید والّا برای ثوابش این ذکر را بگوئید. وی در ادامه افزود اگر در طول روز بازهم شیطان وسوسه ات کرد، ناامید نشو و بلند شو دوباره به حضرت سیدالشهدا(ع) سلام بده.

حجت الاسلام رمضانی دومین فراز از روایتی که در اول سخنرانی به آن اشاره کرد را زیاد یاد کردن «مرگ» دانست. وی با اشاره به یکی از آداب اخلاقی پیامبراکرم(ص) گفت پیامبر(ص) وقتی که به تشیع جنازه دعوت می شدند، بسیار حدیث نفس می خواندند؛ یعنی اینکه به نفس خودش می گفت تویی که پشت این تابوت می روی یک روزی خودت باید با این تابوت تشییع شوی. وی افزود پیامبر اکرم(ص) در تشییع حرف نمی زدند و اذکاری که وارد شده بود را زیرلب می گفتند.

aleyasin003

aleyasin001

aleyasin002

در پایان جلسه این هفته، ذکر مصیبت اهل بیت(ع) شد و با سینه زدن و اشک هیئت تمام شد...
انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار