معاون سابق وزارت خارجه:

کدخبر: 1517

معاون سابق وزارت خارجه با بیان اینکه متاسفانه تفکر دوستی با آمریکا در بعضی نخبگان سرایت کرده است، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران اساس قدرت‌های جهانی را به چالش کشیده است.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛منوچهر محمدی در مراسم یادواره شهدای اصحاب رسانه و همایش بسیج و اصحاب رسانه، در تبیین و مقایسه انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌های جهان اظهار کرد: این انقلاب‌ها صرفاً در جهت جابه جایی حکومت‌ها انجام گرفت در حالی که انقلاب اسلامی در کنار اهداف کوتاه مدت در مسیر رسیدن به آرمان‌های بزرگ‌تر که ریشه‌کن کردن استکبار جهانی است قدم برداشت.

معاون سابق وزارت خارجه افزود: شعار “نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی” نظام جمهوری اسلامی ایران  خط قرمزی بر روی نظام سلطه جهانی بود که اساس قدرت‌های جهانی را به چالش کشید.

این مسئول تاکید کرد: اختلاف آمریکا با ایران فقط یک اختلاف راهبردی و تاکتیکی نیست بلکه اختلافی بنیادین و مبنایی است چرا که انقلاب اسلامی براساس آموزه‌های دینی بر علیه استکبار جهانی و حمایت از مستضعفین قیام کرده و به راه خود ادامه می‌دهد.

محمدی ابراز کرد: آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی سه برنامه را در دستور کار خود قرار داده است؛ جنگ سخت در جنگ تحمیلی، جنگ‌های نیابتی که اکنون توسط گروه‌های تکفیری به راه انداخته‌اند و جنگ نرم که از دریچه نفوذ وارد شده‌اند.

وی با اشاره به ۱۷ توطئه براندازی که تا کنون در داخل کشور رخ داده است، گفت: دشمن در پروژه نفوذ از بین بردن ارزش‌ها و اعتقادات مردم ایران، رواج سبک زندگی آمریکایی و جذب جوانان به سمت قدرت‌های غربی با تحمیل ناامیدی و نادیده گرفتن توانایی‌های آن‌ها در دستور کار خود قرار داده است.

معاون سابق وزارت خارجه تصریح کرد: آفت های بعضی مسئولین انقلاب اسلامی قدرت‌طلبی، اشرافی‌گری، شهوت، ساده‌اندیشی و خوش‌باوری است که زمینه ساز نفوذ دشمن می شود.

این مسئول با اشاره به کسانی که مشتاق دوستی و همراهی با آمریکا را دارند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی زمینه‌ساز گسترش اسلام در جهان و زمینه ساز ظهور است اما متاسفانه تفکر دوستی با آمریکا در بعضی نخبگان سرایت کرده است.

وی با بیان اینکه برخی از مسئولین مدعی هستند که باید رفتار ایران با آمریکا پس از موافقت برجام متفاوت باشد، تشریح کرد: باید هوشیار بود که تمام فشارهای سیاسی و اقتصادی آمریکا در جهت اجرای برنامه‌های نفوذی است.

محمدی با تاکید بر اینکه قانون اساسی میثاق انقلاب اسلامی است، یادآور شد: پایبندی به اسلام ناب محمدی (ص)، تشیع علوی و پیروی از خط امام و رهبری از راه‌های مقابله با پروژه نفوذ است.

وی با اشاره به فتنه ۸۸ و فتنه بزرگتری که انتخابات پیشرو را تهدید می‌کند، تاکید کرد: کسانی که با ارزش‌های انقلاب اسلامی زاویه گرفته‌اند و خواستار دوستی با آمریکا هستند لیاقت انتخاب شدن را ندارند و مردم باید هوشیارانه تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/شاخص

ارسال نظرات

آخرین اخبار