معرفی کتاب

کدخبر: 1484

این کتاب مروری بر دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فتنه‌ی سال ۸۸ است. پنج فصل اصلی دارد و در ابتدای کتاب مقدمه‌ای از دکتر محمدحسین صفارهرندی در باب راهبری حکیمانه‌ی امَت اسلامی درج گردیده است.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین‌خبر؛ بروز فتنه‌ی بزرگ و سازمان‌یافته‌ی ۱۳۸۸ که دشمنان قسم‌خورده‌ی این انقلاب و سرزمین سال‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند، کشور و همه‌ی آحاد جامعه را در معرض آزمونی بزرگ و سرنوشت‌ساز قرار داد. در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ماهیت "فتنه بودن" این واقعه و توطئه‌ی عظیم تأکید شده است. در کلام‌الله مجید نیز جایگاه "فتنه" در سوره‌ی بقره آیه‌ی ۱۹۱ (و الفتنة اشد من القتل) و آیه‌ی ۲۱۷ (و الفتنة اکبر من القتل) به‌روشنی بیان گردیده است و این نکته‌ای است که در بررسی وقایع فتنه و مطالعه‌ی کتاب، پیش و بیش از نکات دیگر، باید مورد توجه و مد نظر قرار گیرد.

نقشه نقش برآب

کتاب "نقشه‌ی نقش بر آب" حاوی فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره‌ی فتنه‌ی عظیم سال ۱۳۸۸ است؛ فتنه‌ای که به مدد و لطف الهی و با رهبری حکیمانه‌ی رهبر معظم انقلاب و برکات خون شهیدان و بصیرت، مقاومت و غیرت ملت بزرگ و سربلند ایران، طومار آن در هم پیچیده شد و انقلاب اسلامی در سیر تاریخی خود پیروزمندانه این گردنه‌ی دشوار را پشت سر نهاد. همچنین در صفحات نخست کتاب مقدمه‌ای روشنگر و بصیرت‌افزا از محمدحسین صفارهرندی وجود دارد. در بخشی از این مقدمه آمده است:

«اگرچه رمز و رازهای هدایت کشتی انقلاب به دست سکاندار حکیم آن را صرفاً در کلام او نمی‌توان جست و باید نقبی به دیگر وجوه این راهبری که در مکتوبات، انتصابات، تصمیمات، ارتباطات و اقدامات ایشان مستتر است، گشوده شود، با این همه حقایق بسیاری درباره‌ی مسائل دوران فتنه در سخنان مشحون از حکمت و صداقت رهبری پرهیزگار انقلاب نهفته است که مطالعه‌ی چندباره‌ی آن را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.»  [متن کامل مقدمه کتاب را از اینجا بخوانید]

«دهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری»، «مواضع رهبری پس از انتخابات تا نماز جمعه ۲۹  خرداد»، «حوادث پس از انتخابات»، «کسب بصیرت» و «جنگ نرم»، پنج فصل این کتاب را تشکیل می‌دهند.

علاقه‌مندان برای تهیه‌ی این کتاب، که به همت پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گردآوری شده و از سوی مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است، می‌توانند با شماره تلفن ۶۶۴۱۰۶۴۹-۰۲۱ تماس برقرار کرده یا به پایگاه book-khamenei.ir مراجعه نمایند.

و یا برای دریافت نسخه رایگان این کتاب روی تصویر زیر کلیک کنید:

کتاب نقشه نقش بر آب

انتهای پیام/د

ارسال نظرات

آخرین اخبار