در مصابحه با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین مطرح شد

کدخبر: 1407

نهمین سوگواره عاشورایی ، با محوریت زیبایی‌های کربلا در استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، مژده اروجی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با بیان اینکه نهمین سوگواره عاشورایی در استان قزوین روز دوشنبه، 9 آذر در قزوین برگزار می‌شود، اظهار کرد: در راستای نیل به اهداف فرهنگی و مذهبی، نهمین سوگواره عاشورایی کانون استان قزوین امسال با عنوان«باران در خیمه» برگزار می‌شود.

وی افزود: این سوگواره در سطح استانی و ویژه کودکان و نوجوانان 7تا 16 سال در دو بخش دل‌نوشته‌های عاشورایی و شعر برگزارمی شود.

اروجی ادامه ادامه داد: برای هر شرکت کننده امکان ارسال سه اثر در نظر گرفته شده و دبیرخانه سوگواره واقع در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، آثار را گردآوری و داوری می‌کند.

این شهروند قزوینی تأکید کرد:سوگواره عاشورایی فرصتی است تا هرکسی با هر میزان توانمندی خود از قافله ی همراهان و همدلان حسینی جانماند لذا علاقه مندان می توانند آثار خود را تا پایان آبان ماه به دبیرخانه ارسال کنند.

 اروجی یادآورشد : در سوگواره ی امسال  با برپایی چند کارگاه ادبی و هنری عاشورایی از شرکت کنندگان برگزیده تقدیر می‌شود.

این فعال اجتماعی در پایان ترویج فرهنگ عاشورا، احیاء شعائر دینی، مذهبی و عاشورایی، تلفیق هنر با مضامین دینی و تاثیرگذاری آن را امری غیر قابل انکار دانست .

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و آشنایی کودکان با فرهنگ غنی عاشورا تأکید کرد: سوگواره هایی از این دست درعین‌ حال که سبب تزریق شور و احساس به نوجوان می شود سبب ایجاد تعبیر و مفهومی تازه در دایره‌المعارف دینی او خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار