به مناسبت دهه ولایت

کدخبر: 1346

یکشنبه (12 مهر) مراسم بازخوانی واقعه عظیم غدیر خم با حضور 160 نفر از بازیگران و عوامل در ورزشگاه تختی اجرا می شود.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر،  محسن کریمی مسئول اردویی سپاه صاحب‌الامر(عج) در گفتگویی پیرامون بازسازی این واقعه افزود: این برنامه با هدف معرفی واقعه غدیرخم و اطلاع رسانی مناسب درباره محتوای خطبه غدیرخم برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:متاسفانه خطبه غدیر در سطح جامعه ناشناخته بوده و آن‌چنان که می‌بایست به این موضوع پرداخته نشده است؛غدیر تدوام رسالت ائمه معصومین(ع) بوده و باید بیش از آنچه که تاکنون مطرح بوده به آن پرداخته شود.

وی با اشاره به مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در سال‌های اخیر از سوی این نهاد افزود: در سال گذشته که  این واقعه را بازسازی کرده‌ایم  با استقبال بی‌نظیر مردم روبه‌رو شدیم به طوری که در سال گذشته حدود 4 هزار نفر از مردم شهر الوند در این مراسم حضور داشتند.

کریمی در ادامه افزود: این نمایش در هشت نقطه از استان قزوین در طول دهه ولایت برگزار می‌گردد که مراسم بازخوانی واقعه عظیم غدیر خم با حضور 160 نفر از بازیگران و عوامل در حال اجرا است.

وی  گسترش فرهنگ ولایت و هویت دینی، آماده سازی محیط دینی برای درک قوی تر اصول جمهوری اسلامی ایران بخصوص ولایت فقیه و شناسایی سیره نبوی را از جمله اهداف برگزاری بازسازی این واقعه برشمرد.

وی  ابراز داشت:  برنامه اجراهای نمایش واره درشهرهای تاکستان، آوج، اقبالیه با موفیقت و لطف پروردگار انجام گرفته است و اجرای شهرستان های البرز ، بوئیین زهرا، آبیک و شهر محمدیه ظرف امروز و فردا  در دست انجام است، اما اجرای مربوط به قزوین در عصر 12 مهر در ورزشگاه تختی واقع در خیابان هلال احمر انجام می پذیرد.

کریمی  در پایان ضمن دعوت از همه شهروندان قزوینی جهت حضور در این مراسم و تشکر از ارگانهای همکار در این پروژه از جمله سازمان اردویی و راهیان نور و گردشگری سپاه صاحب‌الامر عج استان قزوین و مشارکت دستگاه‌هایی که در این زمینه حمایت نموده‌اند، بیان کرد: امید است بتوانیم با تصویر سازی بخش مهمی از تاریخ تشیع ، گام کوچکی در راستای تعظیم شعائر اسلامی برداشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار