به مناسبت هفته ی دفاع مقدس، با حضور نویسنده:

کدخبر: 1335

دختر شینا روایت متفاوتی است از سایه ی سنگین جنگ در خانه ای دور از جبهه که یادآور زنانی است که سرباز های پشت خاکریز آن دوران بودند

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، عصر روز شنبه چهارم مهرماه، با حضور فاطمه سیدی، مدیر کل بانوان استانداری، مهدی رمضانی ، مدیر کل کتابخانه های استان سرگرد کشاورز معاونت اجتماعی سپاه پاسداران  و علاقه مندان به حوزه ی ادبیات پایداری و اصحاب رسانه جلسه ی نقد و بررسی کتاب دختر شینا در تالار قلم کتابخانه ی امام خمینی برگزارشد.

در ابتدای جلسه فاطمه سیدی به اهمیت مسئله ی دفاع مقدس پرداخت و تاکید کرد: انتقال مفاهیم و ارزش های دوران هشت سال جنگ به نسل امروز انقلاب یکی از رسالت های اهالی قلم است که باید با روشن کردن چراغی در این راه برای آنان نتایج ارزشمند و سازنده ای را در راستای الگوبرداری تبیین کرد.

در ادامه ی این مراسم، بهناز ضرابی زاده؛ نویسنده ی کتاب دختر شینا به معرفی این اثر پرداخت و بیان کرد: این کتاب یکی از هزاران روایت ناگفته ی همسران شهداست و یادآور زنانی است که سرباز های پشت خاکریز آن دوران بودند. همان هایی که علی رغم ایجاد آرامش در محیط خانواده مایه ی دلگرمی برای همسرانشان بودند.

ضرابی زاده ابراز داشت: دختر شینا روایت داستانی از زندگی یک دختر جوان روستایی است از دوران کودکی تا  شهادت همسرش، شهید ستار ابراهیمی که به نقل لحظات تلخ و شیرین زندگی اش می پردازد.

نویسنده ی دخترشینا ادامه داد: بعد از پایان 30 ساعت مصاحبه با خانم محمدی کنعان، در حال پیاده سازی متن ها و تبدیل صوت ها بودم که ایشان براثر بیماری دار فانی را وداع گفتند. در چنین شرایطی که خودم دچار بهت و شوک عصبی شده بودم، دست به قلم بردن کار دشواری بود.

این نویسنده ی دفاع مقدس گفت: بعلت ایجاد یک رابطه ی دوستی عمیق بین من و روای، خودم بعد از فوت ایشان 4 ماه بیمار شدم اما تنها چیزی که مایه ی قوت قلب برای من بود این جمله بود که مرگ عاقبت همه ی ماست.

وی خاطر نشان کرد: بعد از فوت ایشان، رسالت من سنگین تر شد چون خاطرات ایشان امانتی در دستان من برای انتقال به سایرین بود، من تمام تلاش خودم را کردم که یک میراث و یادگاری ارزشمند را برای بازماندگان آن مرحوم برجای بگذارم.

این کارشناس ادبیات فارسی افزود: برای انکه بتوانم لغزش ها و خلا های موجود در کار خودم را برطرف کنم بعد از فوت خانم محمدی کنعان تنها گزینه ای که به ذهنم رسید ، کمک گرفتن از دختر ایشان برای تایپ کتاب بود تا در ضمن تایپ اگر لغزشی از من سرزده برطرف شود.

ضرابی زاده در خاتمه اشاره ای به دیدار با مقام معظم رهبری کرد و تصریح کرد: یکی از افتخارات من و کتاب دختر شینا، حضور در جلسه ای بود که در کنار سایر خانواده های شهدا به همراه خانواده ی شهید ستار ابراهیمی؛ توفیق دیدار حاصل شد وقتی نوبت به خانواده ی این شهید رسید، ایشان بر جزییات این کتاب تسلط کامل داشتند، این دیدار برای بنده لذت بخش ترین اتفاق در زندگی بود.

انتهای پیام/  

ارسال نظرات

آخرین اخبار