یک کارشناس خانواده:

کدخبر: 1295

حجت الاسلام ابراهیم صفی خانی اغلب دانشجویان سعی دارند که با یک انتخاب عاشقانه، زندگی عاقلانه را برای خودشان رقم بزنند ولی غافل از این نکته هستند که درگیر های عاطفی غیر عاقلانه ثمره ای جز طلاق و جدایی ندارد.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، یک کارشناس خانواده و استاد دانشگاه با بیان اینکه حضرت زهرا سلام الله و حضرت علی علیه السلام اصول همتایی را در ازدواج خود رعایت کرده بودند، گفت: همتایی در ازدواج و هم‌کفو بودن یکی از اصول مهم در ازدواج است  که باید  این امر از سوی جوانان  در تشکیل بنیان خانواده مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام ابراهیم صفی خانی ضمن فرا رسیدن سالروز ازدواج این زوج آسمانی افزود: از ویژگی های مهم ازدواج آسمانی حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) رعایت اصل همتایی در پیوند این دو زوج آسمانی بود که این ازدواج درس بزرگ این اولیاء الهی ،به جوانان در ازدواج با هم تای خود است.

وی در ادامه با اشاره به این که زندگانی به ویژه مراسم ازدواج امیرالمومنین(علیه السلام) و صدیقه طاهره(سلام الله علیها) بهترین الگوی زندگی و ازدواج بر اساس سبک دینی است، خاطرنشان کرد: ما باید از زندگانی این دو نور الهی ، درس ها بگیریم.

وی ادامه داد: ازدواج دانشجویی یکی از مصادیق ازدواج آسان در شرایط فعلی است که باید مطالعات کافی در مورد آن صورت بگیرد اما متاسفانه در این نوع از ازدواج ها اصل همتایی رعایت نمی شود و جوانان  به علت مسائل عاطفی در اکثر موارد با غیر همتای خود ازدواج می کنند.

این کارشناس خانواده و استاد دانشگاه بیان کرد:  اغلب دانشجویان سعی دارند که با یک انتخاب عاشقانه، زندگی عاقلانه را برای خودشان رقم بزنند ولی غافل از این نکته هستند که درگیر های عاطفی غیر عاقلانه ثمره ای جز طلاق و جدایی ندارد.

وی  اظهار داشت:به نظر من، جامعه باید بینش درستی از ازدواج داشته باشد.همه باید برای ساماندهی امر ازدواج جوانان تلاش کنیم و ارزش های اسلامی را به همدیگر معرفی کنیم چرا که ازدواج های آسمانی و به دور از تکلف و تجمل  زندگی را بهشتی می کند .

حجت الاسلام صفی خانی در پایان اظهار کرد: کانون خانواده، کانون بسیار ارزشمندی در اسلام است؛ روابط در محیط خانواده باید مدیریت و برمبنا و اصل محبت پایه گذاری شود .

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار