یک کارشناس مذهبی:

کدخبر: 1286

جنابی گفت: نباید ائمه اطهار(ع) را مربوط به 14 قرن پیش بدانیم که در زمانی زندگی کردند، مصائبی داشتند و شهید شدند بلکه آن ها در هر زمان قابل الگوگیری و الهام بخشی هستند

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، خانم جنابی نویسنده و پژوهشگر عرصه دین و فرهنگ در گفتگو اختصاصی با خبرنگار قزوین خبر به مناسبت شهادت امام جواد(ع) گفت: ماه ذیقعده، ماه رضوی است. آغازش با میلاد حضرت معصومه(س) است و با شهادت حضرت امام جواد(ع) خاتمه پیدا می‌کند.

وی افزود: امامت رسیدن در کودکی به علت سن کم ، شیعیان آن دوران جهالت را با یک گرداب عقیدتى مواجه کرد، چون علی رغم تاکید امام رضا به دوران امامت امام جواد و یادآور شدن جریان نبوت حضرت عیسی (ع) اما باز هم عده ای از شیعیان دچار تردید و گرد عبدالله بن موسى، برادر امام رضا (ع) جمع شدند ولی وقتی وی در پاسخگویی به سوالات شان ناتوان دیدند ، او را ترک کردند.

این کارشناس دینی ابراز کرد: البته بیشتر شیعیان به خاطر روایاتى که از رسول اسلام(ص) رسیده بود، امامت حضرت جواد (ع) را پذیرفتند و در این باره تردید نداشتند.

جنابی گفت: نباید ائمه اطهار(ع) را مربوط به 14 قرن پیش بدانیم که در زمانی زندگی کردند، مصائبی داشتند و شهید شدند بلکه آن ها در هر زمان قابل الگوگیری و الهام بخشی هستند.

این پژوهشگر عرصه ی دین با بیان اینکه شرایط سیاسی، فکری و اجتماعی دوران زندگی امام جواد(ع) شرایطی بسیار پرتلاطم بود، عنوان کرد: امام جواد(ع) در چنین شرایط دشواری توانستند با رهبری خود جامعه را هدایت کنند.

وی افزود:‌ نقش امام جواد(ع) در هدایت امت اسلامی بی بدیل بود و امروز اگر شاهد گسترش فرهنگ ناب اهل بیت(ع) در سراسر جهان هستیم به برکت تلاش های خالصانه ائمه هدی(ع) در دوران ظلم و ستم حاکمان جبار است.

این کارشناس مذهبی در خاتمه با اشاره به اینکه ما هرچه داریم از ولایت و امامت است، اظهار داشت: همه باید تلاش کنند این فرهنگ را عالمانه زنده نگه دارند و زنده نگه داشتن عالمانه نیز به این معنی است که باید بدانیم چه طور باید از فرهنگ ائمه معصومین(ع) تبعیت کنیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار