دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس:

کدخبر: 1275

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بنده و بسیاری از مسئولان دیگر استان با برگزاری کنسرت مشکل نداریم، اما به دلیل فساد اخلاقی که در کنسرت مختلط اجتناب‌ناپذیر بوده، جلوگیری از برگزاری این نوع مراسم امری ضروری است.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر؛ حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی  با اشاره به جایگاه مدیران و مسئولان حوزه فرهنگ در توسعه فعالیت‌های این حوزه اظهار کرد: تلاش و برنامه‌ریزی فعالان این عرصه در راستای بهبود شرایط فرهنگی جامعه موجب رشد و ارتقای همه‌جانبه مردم در امور اجتماعی، اخلاقی و تربیتی می‌شود.

وی بیان کرد: مسئولان، بیش از سایر قشرهای مردم لازم است به رعایت مبانی اخلاقی و فرهنگی توجه داشته باشند؛ واضح و روشن است که مسئولان و مدیران فرهنگی در حفظ این امور جایگاه و نقش برجسته‌تری بر عهده دارند.

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عدم استفاده از خواننده‌هایی که در اصطلاح، زیرزمینی به آن‌ها اطلاق می‌شود یا افرادی که با شبکه‌های ضدانقلاب در ارتباط هستند یکی دیگر از اموری است که باید از سوی مسئولان برگزاری کنسرت و مدیران فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.

حسینی ابراز کرد: به تازگی اخباری با این عنوان که کنسرت‌های مختلط زمینه‌ساز بروز فساد نبوده و موجب ایجاد لهو و لعب در جامعه نمی‌شود از سوی مهدی احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین منتشر شده که سخنی اشتباه است.

این مسئول ادامه داد: در نشستی که بنده و برخی از مسئولان استان قزوین با حجت‌الاسلام عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین داشتیم، بر ضرورت مختلط نبودن کنسرت‌های موسیقی در استان تأکید شد.

حسینی تصریح کرد: نماینده ولی فقیه در استان قزوین، بنده و بسیاری از مسئولان دیگر استان با برگزاری کنسرت، مشکل و مخالفتی نداریم اما به دلیل اجتناب‌ناپذیری فساد اخلاقی و پیامدهای لهو و لعب در کنسرت مختلط، جلوگیری از برگزاری این نوع مراسم امری ضروری است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موسیقی در قالب کنسرت یا سایر همایش‌های مردمی می‌تواند در صورت برخورداری از ویژگی‌های اخلاقی لازم، توسعه‌بخش فعالیت‌های فرهنگی و نشاط در جامعه باشد، اما ایجاد اختلاط زن و مرد در این حوزه نه تنها ضرورت ندارد بلکه آسیب‌های مختلفی نیز به همراه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ایجاد یک استاندارد و آیین‌نامه در خصوص برگزاری کنسرت‌های موسیقی، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز می‌تواند اقدامات و پیگیری لازم را انجام دهد که علاوه بر زمینه حضور مؤثر و ارزشمند هنرمندان در جامعه، فعالیت‌های فرهنگی نیز رشد پیدا کند.

منبع: فارس قزوین

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار