مسئول مشاوره ی فرهنگی دانشگاه آزاد قزوین:

کدخبر: 1210

ملکی گفت:دختران جامعه اسلامی ایران باید حضرت معصومه (س) را سرمشق زندگی خود قرار دهند .

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، مسئول مشاوره ی فرهنگی دانشگاه آزاد قزوین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار قزوین خبر ضمن تبریک به دختران ایران زمین اظهار کرد:حضرت معصومه(س) التزام قلبی و وجودی از لحاظ اعتقادی و اخلاقی به مقام امامت پدر و برادرش داشت.

 

وی با بیان اینکه  اساس نجات انسان معرفت به خدا و کسانی است که ما را با خدا مرتبط می کنند؛ افزود: حضرت معصومه(س) از آن شخصیت هایی است که اگر چه جایگاه امامت را ندارد اما در وادی ولایت صحنه گردان اتصال ما به جایگاه ولایت الهی است.

 

ملکی با بیان این که می تـوان حضرت معصومه(س) را الگو و نموداری از فضائل اهل بیت(ع) دانست، خاطرنشان کرد: بهره مند بـودن از تعالیـم ارزنده آن رهبران راه نـور و سعادت، خـود عامل اساسی در تعالی روح و تکامل درجات علمـی و عملـی آن حضـرت بـوده است.

 

 وی تصریح کرد: دختران جامعه اسلامی ایران باید حضرت معصومه (س) را سرمشق زندگی قرار دهند و خانواده ها نیز بایستی به دختران محبت و توجه ویژه داشته باشند.

قرآن در سوره بقره می فرماید: اتقوا ا... و یعلمکم ا... ؛ تقوا داشته باشید، خدا به شما علم می آموزد. بنابراین علم تنها در کتاب و دفترچه‌ها نیست؛ علم نوری‌ست که خدا در قلب‌ها می اندازد.

 

این کارشناس فرهنگی افزود: اگر زنان و دختران ما تقوای الهی پیشه کنند، خطوط الهی را کشف کنند، حرام های الهی را رعایت کنند و  در انجام واجباتشان ملزم باشند؛ صد درصد علم الهی به قلبشان نفوذ پیدا می‌کند. همانطور که حدیث داریم، اگر شما 40 صباح اخلاص بورزید چشمه های حکمت از قلبتان به زبانتان جاری می‌شود.

 

وی با بیان اینکه نیمی از اقشار مختلف جامعه را بانوان تشکیل می دهند، خاطر نشان ساخت: وجود دخترانی آگاه، توانمند و عفیف، سلامت و توانمندی فرهنگی و اجتماعی جامعه را تضمین می کند.

 

وی در ادامه یادآور شد: ما به راحتی می‌توانیم، جایگاه علمی که حضرت معصومه(س) دارند را به همین طریقه ای که قرآن می فرماید به دست آوریم. یعنی این نیست که این جایگاه را فقط برای یک نفر در تاریخ گذاشته باشند، بلکه خداوند می‌فرماید این مشی من است و برای همه اعصار و افراد یکسان است.

 

ملکی با اشاره بر اینکه زنان و دختران ما می‌توانند با مواظبت از حدود الهی، صاحب کمال علمی بشوند ابراز داشت: کسانی که صاحب کمال علمی می شوند، حتما مسئولیت‌های بزرگ سیاسی - اجتماعی را می‌پذیرند و می‌توانند در دفاع  از اسلام، حرکت کنند؛ چه از جهت نگارش، چه از جهت برنامه هایی که الان در اینترنت و کامپیوتر هست، چه بسا می‌توانند بنیان‌های بزرگی را در سطح جهانی راه اندازی کنند.

 

وی در خاتمه افزود: هر خانمی که طهارت روحی داشته باشد و خداوند به او کمالات معنوی عطا کند، یقینا در نظام سیاسی اجتماعی جامعه نقش بزرگی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار