حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جوادی

کدخبر: 1208

حضرت معصومه(س) از بانوان با فضیلت و از اسوه های کم نظیر تقوا و شرافت در تاریخ بشریت هستند

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جوادی، امام جماعت مسجد عدل، ضمن تبریک به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) از بانوان با فضیلت و از اسوه های کم نظیر تقوا و شرافت در تاریخ بشریت هستند.

 

وی درباره زندگانی آن بانوی بزرگ اسلام گفت:حضرت معصومه (س) در سال 173 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشود و همانطور که می دانیم پدر بزرگوارش امام موسی کاظم(ع) و مادر گرامی اش نجمه می باشد.

 

این کارشناس مذهبی در پاسخ به این سئوال که چرا امام موسی کاظم (ع) با وجود داشتن دختران فراوان بسیار به حضرت معصومه (س) توجه می کرد، گفت: در آیات قرآن و گفتار پیامبر و امامان به طور مکرر معیار, داشتن علم، تقوا و جهاد و سایر ارزشهای والای انسانی است که به راستی فاطمه معصومه (س) دارای آنها بود.

 

این شهروند قزوینی گفت: اهل‌بیت(ع) برگزیدگانی از طرف خداوند هستند و خداوند به خاطر مقام و منزلتی که دارند، اختیاراتی برای آن‌ها قرار داده است تا بتوانند به عنوان حلقه واسطه‌ای بین خدا و بندگان باشند.

 

حاج سید جوادی با بیان این که یکی از مقاماتی که به حضرت معصومه(س) داده شده است، «مقام شفاعت» است گفت: مقام شفاعت به این معنا است که وقتی کسی در برابر خداوند کوتاهی کرده و مرتکب گناه می‌شود و سپس رو به خدا کرده طلب مغفرت می‌کند کسانی را که نزد خدا منزلت دارند را واسطه قرار می‌دهد تا شفیعه آنها نزد خدا باشند.

 

امام جماعت مسجد عدل تصریح کرد: این مقام یک مقام الهی است که خداوند در اختیار اهل‌بیت(ع) و معصومین(ع) قرار داده است و حضرت فاطمه معصومه(س) نیز از این مقام برخوردار است.

 

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه زمانی که ملاصدرا در شهر قم ساکن می‌شود، تمام مشکلات علمی خود را در کنار مزار این بانوی بزرگوار حل می‌کرد ابراز داشت: همه بزرگان و شخصیت‌های علمی پناهگاه خود را فاطمه معصومه(س) می‌دانستند.

 

وی با اشاره به اینکه برکت وجود حضرت در قم به حدی است که در روایات داریم زمانی خواهد رسید که علم از قم به تمام دنیا منتشر می‌شود افزود: امروز هم از لحاظ انتشار کتاب‌ها و تألیفات و همچنین رشد شخصیت‌های علمی، شهر قم جایگاه بالایی دارد و پیام دین از قم به تمام دنیا منتشر می‌شود.

 

حاج سید جوادی یادآورشد : اگر این افتخار از ناحیه توجه به اهل بیت(ع) نصیب ایرانیان شده باید این توجه را ارج نهیم و این علاقه‌مندی و دلبستگی را روزافزون داشته و آن را به فرزندان خود نسل به نسل منتقل کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار