در قزوین برگزار می شود

کدخبر: 1196

اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین برای برگزاری هجدهمین جشنواره قصه‌گویی استانی فراخوان داد.

به گزارش سرویس فرهنگی و هنری قزوین خبر، هجدهمین جشنواره قصه‌گویی استانی در قزوین در دو بخش رقابتی و جنبی برگزار می شود.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین گفت: در بخش رقابتی مربیان فرهنگی،هنری،ادبی ،همه‌ی کارکنان کانون و قصه‌گویان آزاد می توانند شرکت کنند وبخش جنبی ویژه پدربزرگ و مادربزرگ‌ها است.

وی افزود: موضوع قصه‌گویی در این جشنواره آزاد با درون مایه‌ی آموزشی وتربیتی و نقل قصه‌هایی با محوریت هم‌دلی، هم‌زبانی و کارگروهی (با توجه به شعار سال) تعیین شده است.

مژده اروجی با اشاره به این که انتقال مفاهیم، ارزش‌ها و ایجاد زمینه برای اندیشیدن از طریق قصه‌گویی مسیر است، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان متولی اصلی قصه‌گویی است و قصه‌گویی از نخستین سال‌های تاسیس کانون، یکی از مهم‌ترین ابزار برای مربیان بوده است.

این فعال اجتماعی یادآور شد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 28 مرداد برای ثبت نام به مراکز فرهنگی وهنری مراجعه کنند.

اروجی با اشاره به برگزاری این جشن در شهریور ماه بیان کرد: تمام افراد اعم از پدربزرگ، مادربزرگ‌ها، والدین و افرادی که استعداد قصه‌گویی دارند، می‌توانند در جشنواره‌ی قصه‌گویی شرکت کنند.

وی اظهار داشت: مخاطب اصلی کودکان و نوجوانان هستند؛ بنابراین، قصه و نوع بیان قصه‌ها باید مناسب با این قشر و حاوی مطالب آموزنده باشد.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در خاتمه یادآور شد: جشنواره قصه‌گویی استانی (بخش مربیان و بخش آزاد)  در مهر سال جاری برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار