مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در جلسه ستاد اقامه نماز تاکید کرد

کدخبر: 119

در امر توجه به نماز باید حرکتی انقلابی و عملی صورت بگیرد که با شعار دادن محقق نمی شود و نیازمند عزم عمومی و اهتمام جدی است.

به گزارش قزوین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین؛ در این نشست احمدی اظهار کرد: در امر توجه به نماز باید حرکتی انقلابی و عملی صورت بگیرد که با شعار دادن محقق نمی شود و نیازمند عزم عمومی و اهتمام جدی است.

وی با اشاره به ضرورت بسترسازی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در خصوص نماز، تصریح کرد: باید این دیدگاه به وجود آید که در زمان اذان به منظور پرداختن به این فریضه الهی سایر امور تعطیل شود و به تدریج زمینه ای ایجاد شود که ارباب رجوع نیز زمان نماز را به رسمیت شناخته و در این محدوده زمانی مراجعه نکنند.

احمدی با بیان این مطلب که اقامه نماز باید توأم با طراوت و نشاط باشد، تصریح کرد: بیان نکاتی از فضایل نماز قبل از اقامه از جمله راهکارهایی است که می تواند روح و معنویت را در نماز برقرار کند.

وی با اشاره به این که می توان این نسخه معنوی را به سایر دستگاه های استان تسری داد، اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مباحث فرهنگی نماز را ابتدا در مجموعه خود و سپس در سایر دستگاه های استان نهادینه کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  بر انجام مواردی چون تهیه کتب ارزشمند با موضوع نماز و پیگیری برگزاری جشنواره نیایش و نماز در دانش آموزان دوره اول متوسطه تأکید کرد.

حجت الاسلام علی رمضانی نیز در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت نماز اول وقت، بیان کرد: ستاد اقامه نماز باید در عرصه اقدامات فرهنگی جدی عمل کند و با برنامه هایی چون برگزاری مسابقات، پخش اذان در ساعات کاری و جلوگیری از تداخل برنامه ها و جلسات با زمان نماز در این زمینه به بازدهی بیشتر کمک کند.

ارسال نظرات

آخرین اخبار