در اجرای طرح نشاط معنوی

کدخبر: 1185

مدیر کل اوقاف با اشاره به تعداد روحانیان بومی و غیربومی در اجرای طرح تابستانه گفت: 11 روحانی غیربومی اعزامی از قم و 16 روحانی بومی استان با ما همکاری داشتند.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، مراسم اختتامیه طرح تابستانی “نشاط معنوی” روز یکشنبه ( 18 مرداد ماه) با حضور حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت الاسلام رضا نوروزی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قزوین، حجت الاسلام کریمی رئیس اداره اوقاف البرز و حجت الاسلام قوامی مسئول مبلغین اعزامی از قم در حسینیه آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد.
 
حجت الاسلام مصطفی نوروزی در این مراسم گفت: مهندسی فرهنگی راهکار مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در ادامه افزود: مقام معظم رهبری طی 10 سال اخیر با اصطلاحات مختلفی همچون شبیخون فرهنگی، جنگ نرم، قرارگاه فرهنگی و ناتو فرهنگی بر موضوع مقابله بر تهاجمات فرهنگی دشمن تاکید داشتند که همه این اصطلاحات در حوزه نظامی کاربرد دارند که نشان می‌دهد جنگ دشمن در حوزه فرهنگ یک جنگ تمام عیار است.

وی تصریح کرد: برخی کلاس‌های آموزشی هستند که آموزش هایی از طریق اساتید به شرکت‌کنندگان در کلاس ارائه می‌شود که گاه صددرصد با تبلیغات پیش از آغازکلاس متفاوت است و اساتید سخن‌هایی را به میان می‌آورند که منطبق با اهداف و خواسته‌های دشمنان است.

حجت‌الاسلام نوروزی ادامه داد: در حوزه فرهنگی سنگرها متعددند و ما باید با مهندسی فرهنگی مانع از آسیب رساندن به باورها و اعتقادات جوانان و نوجوانان شویم و با آموزش‌های درست و هدفمند آنها را در مقابل هجمه‌های دشمنان مقاوم سازیم.

وی تأکید کرد: نشاط معنوی از طرح‌های موفق چند سال اخیر است که برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برنامه‌ریزی شده تا دانش آموزان علاوه بر استفاده از آموزش های ارائه شده، از فضای معنوی بقاع متبرکه نیز بهره‌مند شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده در میان عموم مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان طرح نشاط معنوی طرح موفقی بوده که در سال جاری 21 بقعه شاخص استان شامل 13 بقعه در قزوین، چهار بقعه در تاکستان، سه بقعه در بوئین زهرا و یک امامزاده در شهرستان البرز میزبان این طرح بودند.

وی با اشاره به تعداد روحانیان بومی و غیر بومی در اجرای طرح نشاط معنوی گفت: 11 روحانی غیر بومی اعزامی از قم  و 16 روحانی بومی استان در اجرای این طرح با ما همکاری داشتند.

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به دیگر برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه استان قزوین بیان کرد: توزیع 40 هزار پرس غذا در ماه مبارک رمضان در میان نیازمندان و تهیه جهیزیه 600 نوعروس در سه سال اخیر از جمله برنامه‌های انجام شده توسط اوقاف است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در پایان گفت: برگزاری مسابقات بزرگ قرآنی از جمله فعالیت‌های اوقاف است که در رده‌های سنی مختلف و در رشته‌های متنوع برگزار می‌شود و نفرات برتر به مرحله استانی و کشوری راه می‌یابند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار