رییس خانه مطبوعات قزوین:

کدخبر: 1177

موسوی تصریح کرد: کار فرهنگی،به دلیل ضوابط اخلاقی در نظام جمهوری اسلامی، کار اقتصادی نیست.

به گزارش سرویس فرهنگی قزوین خبر، سید عبدالعظیم موسوی در جلسه ای که با حضور جمعی از خبرنگاران استان و امام جمعه ی قزوین برگزار شد، اظهار داشت:قزوین از نظر نشریات و جراید و همچنین پایگاه های خبری جزء یکی از شاخص ترین استان های کشور از دو جنبه ی کمی و کیفی می باشد.

موسوی یکی از مشکلات حرفه ای خبرنگاران راعلی رغم وجود تصویب قانون گردش آزاد اطلاعات و ابلاغ آن توسط دولت، عدم احترام و پایبندی مسئولان دانست و تاکید کرد: مسئولان روی اخباری که در مورد آن ها نوشته میشود، احساس مالکیت دارند و آن را انحصاری تلقی می کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فساد موجود در نظام اقتصادی و اداری رابطه ی مستقیمی با میزان گردش اطلاعات و آمار و همچنین آزادی مطبوعات و بنگاه های خبری دارد.مسئولان باید به این مهم احترام بگذارند.

رییس خانه مطبوعات قزوین با اشاره به دومین مشکل موجود در عرصه ی خبرنگاری تاکید کرد: بیمه ی خبرنگاران، متاسفانه یکی از موارد مغفول دولت یازدهم است که علی رغم اجرایی شدن آن در دو دولت قبل، این مهم به دلیل یکسری از دلایل عام اجرایی و محقق نشد. همین امر زمینه ساز کاهش انگیزه ی فعالان رسانه ای شده است.

موسوی در خاتمه تصریح کرد: کار فرهنگی،به دلیل ضوابط اخلاقی در نظام جمهوری اسلامی،  کار اقتصادی نیست.اما متاسفانه در سالهای اخیر با این مسئله مواجه هستیم که برخی از نشریات بنا به دلایل اقتصادی از کانال فرهنگی خارج شدند و روی به امر تبلیغات آورده اند که برخی این امر را نمی پسندند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار