نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

کدخبر: 936

حجت الاسلام نبویان:اینکه روز گذشته یکی از اعضای تیم مذاکره کننده گفته است ما بصورت مدیریت شده اجازه بازرسی را داده ایم باید گفت که "شما چکاره هستید در جایی که ولی فقیه خط قرمز مشخص نموده است اجازه بدهی".

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛ سیدمحمود نبویان در نشستی باعنوان توکل به خدا، نه توسل به کدخدا ضمن بررسی توافقنامه ژنو و بیانیه لوزان براساس گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی  به سوالات صریح شرکت کنندگان پاسخ داد.

حجت الاسلام نبویان در ابتدای این نشست با اشاره به سند قرار دادن گزارش آژانس بجای فک شیت های ایرانی  و آمریکایی گفت: موضوعاتی که گفته می شود فقط براساس گزارشات رسمی آژانس بوده و برداشتهای شخصی و جناحی نیست. مقایسه ا ی بین وضعیت تیم گذشته با توافق ژنو و بیانیه لوزان نشان میدهد که تیم مذاکره کننده صلاحیت نمایندگی ملت عزتمند ایران را ندارد.

نماینده مردم تهران از تبدیل شدن مرکز فردو به یک سایت تحقیقاتی گلایه کرد  گفت: موضع منفعلانه تیم مذاکره کننده و تبدیل شدن مراکز هسته ای به سایت های تحقیقاتی نشان از زیاده خواهی طرف مقابل ایران است و چشم طمع آنها هیچگاه بسته نخواهد شد و پیشروی خواهد کرد.

وی ادامه داد: نطنز و اراک هم از قاعده عقب نشینی این توافق ها جا نماند و متاسفانه به حداقل فعالیت خود رسیده است. ضمن اینکه تحقیق وتوسعه که خط قرمز مقام معظم رهبری بود نیز به کمترین حد خود رسیده است.

ایشان در ادامه ضمن بیان اقسام چهارگانه تحریم ها گفت: اتحادیه اروپا، آمریکا و کنگره آمریکا و در نهایت شورای امنیت سازمان ملل تحریم کنندگان ما هستند که در صورت رسیدن به این توافق ننگین فقط 5درصد تحریم ها را بر میدارند چون معتقدند تحریم های علیه ایران شامل چهار بخش موشکی، حقوق بشر، دفاع از تروریست و هسته ای است.

استاددانشگاه تهران خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای نیز گفت: بدانید ملت عزتمند ایران زیر بار چنین توافقاتی که امنیت ملی ما را خدشه دار بکند نخواهد رفت همانگونه که رهبری فرمودند اینگونه توافق نکردن شرف دارد به توافقی که بخواهد عزت مردم را لکه دار کند.  اینکه روز گذشته یکی از اعضای تیم مذاکره کننده گفته است ما بصورت مدیریت شده اجازه بازرسی را داده ایم باید گفت که "شما چکاره هستید در جایی که ولی فقیه خط قرمز مشخص نموده است اجازه بدهی".

سیدمحمود نبویان در پایان ضمن بر شمردن خطوط قرمز رهبری از تیم مذاکره کننده خواست تا اعلام کنند که کدام یک ازاین خطوط قرمز را رعایت کرده اند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد نقش مجلس و مردم گفت: ابتدا باید از برخی نمایندگان علی الخصوص رییس مجلس گلایه کنم که نقدی منصفانه را بر نمی تابند. ضمن اینکه امروز با فشار بر نمایندگان تغییر دستور مبنی بر  لغو تمام تحریم ها، ممنوعیت بازدید اماکن نظامی و عدم جلوگیری از تحقیقوو توسعه رای آورده است. ضمن اینکه مردم نیز باید آگاه باشند چون گروهی میخواهند مردم را در مقابل رهبری قرار دهند با این عنوان که ما خواستیم تمام تحریم ها را برداریم و نگذاشتند که این دروغ بزرگی است چون امر رهبری برداشته شدن تمام تحریم ها آنهم بطور یکجاست.

 

پایان پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار