حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی:

کدخبر: 892

خطیب نماز جمعه شهر قزوین امام خمینی (ره) را پایه گذار تمدن جهانی اسلام دانست و عنوان کرد: انقلابی که به برکت هدایت و رهبری امام راحل رقم خورد، پایه گذار تمدن اسلامی نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای منطقه شده است.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر، در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر قزوین که در مسجد النبی برگزار شد با اشاره به آیه 29 سوره انفال «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ إَن تَتَّقُواْ اللّهَ یَجْعَل لَّکُمْ فُرْقَانًا» همگی را به تقوای الهی توصیه و به سالروز شهادت شهدای 15 خداد و درگذشت امام خمینی (ره) اشاره کرد.

امام جمعه قزوین گفت:  مسأله ولایت مسأله مهمی است و نظام اسلامی با نظام‌ها و انقلاب‌های دیگر تفاوت اساسی دارد و آن این است که پایه نظام اسلامی، الهی و معنوی می‌باشد. 

خطیب نماز جمعه این هفته قزوین همچنین تصریح کرد:امام رضا(علیه السلام) در یک حدیث زیبا پیرو این آیه از سوره ی انفال می فرمایند: " بنده ای را که خداوند سبحان برای امور بندگانش اختیار فرماید،به او شرح صدر می بخشد و آمادگی کامل این کار را عنایت می فرمایدو در قلبش چشمه های جوشان حکمت قرار می دهد."  تمام این ویژگی ها و مشخصه ها را خداوند در وجود حضرت امام قرار داد .خداوند امام خمینی (ره) را انتخاب کرد برای اینکه به داد مردم برسد و آنها را راهنمایی و رهبری کند.

وی ادامه داد : قیام ها و انقلاب های مختلفی در ایران و جهان به وقوع پیوسته است که به اندازه ی قیام 15 خرداد پابرجا در تاریخ و مهم نبوده است.یکی از ویژگی های این قیام، ریشه داشتن در نهضت عاشورایی اباعبدالله است.مردم ما شاگرد این نهضت بوده و هستند و معلم شان در این جریان، حر و حبیب بن مظاهر و امثالهم بوده است.

 امام جمعه قزوین افزود: همه ی انبیا آمده اند تا عدل و قسط برپا کنند و از آنجایی که این انقلاب ما، براساس نهضت و انقلاب امام حسین(علیه السلام) شکل گرفته است ،پس باید از یکسو عدل و قسط را برپا سازیم و از سوی دیگر زمینه ساز ظهور باشیم.

وی درباره ی آینده ی این انقلاب و چشم انداز آن اظهار داشت:که طبق نص صریح قرآن، این وعده ی خداوند است که اگر عده ای قیام کنند و آن نهضت و قیام فقط برای خداوند باشد، خدا آنها را مورد حمایت و امداد غیبی خود قرار می دهد و همچنین آینده ی زمین را از آن بندگان صالح خود خواهد کرد.

در ادامه این خطیب جمعه با برشمردن ویژگی هایی همچون ایمان به خدا، اطاعت از رهبری، وحدت، اعتماد و توکل بر خداو از همه مهمتر تحقیر دشمن برای این انقلاب افزود: بنابر قول امام که رضوان خدا بر او باد،مقصد همه یک مقصد است و آن شکستن ابر قدرت هاست.

خطیب نماز جمعه شهر قزوین امام خمینی (ره) را پایه گذار تمدن جهانی اسلام دانست و عنوان کرد: انقلابی که به برکت هدایت و رهبری امام راحل رقم خورد، پایه گذار تمدن اسلامی نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای منطقه شده است.

وی ابراز داشت: وقتی می گوییم قرار است این انقلاب را به جهان مصادره کنیم یعنی ما برای آینده برنامه داریم.برای بحث های سیاسی،نظامی و اقتصادی و غیره برنامه داریم.که متاسفانه همین امر باعث حساسیت کفر و استکبار جهانی شده است.

حجت‌الاسلام عابدینی درخاتمه به عزل بنی‌صدر در سال 60 اشاره کرد و گفت: عزل وی اقتدار رهبری دینی را نشان می‌دهد. کسی که امریکا و فرانسه و تمام استکبار از او حمایت می‌کردند وکاری کرده بود که به ظاهر توده‌های مردم هم او را باور کرده بودند؛ خون شهیدان فراوانی ریخته شد و امام با اقتدار خود او را عزل کردند و به تمام کسانی که در خیالاتشان شیطنت دارند گفتند که بدانید که ولایت‌فقیه دردل مردم جایگاه ویژه ای دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار