امام جمعه قزوین

کدخبر: 678

امام جمعه قزوین با بیان اینکه سازش در مقابل اجانب با جایگاه مقدس امام علی(ع) هیچ سازگاری ندارد گفت: رئیس جمهور نباید به نیروهای پلیس بگوید شما وظیفه دینی ندارید.

به گزارش قزوین خبر؛حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجد النبی(ص) برگزار شد با اشاره به روز جهانی کار و کارگر و تبریک این روز به زحمت کشان عرصه کار در کشور عنوان کرد: اگر کار برای رضای خداوند و در جهت بندگی الهی انجام شود انسان با قدرت و نشاط بیشتری به کار پرداخته و نتیجه و خروجی کار هم متفاوت خواهد بود و در حال حاضر هم آسایش، رفاه و امکانات حاضر در کشور، محصول کار زحمت کشان و بندگان مخلص خداست.

امام جمعه قزوین با اشاره به 13 رجب روز میلاد امام علی(ع) گفت: میلاد امام علی (ع) میلاد همه ارزش های الهی ، ولادت همه آرزوهای انبیاء و طلوع امیدواری برای همه اهل عالم است چرا که امام علی(ع) پایه های تمدنی جهان را مهندسی کرده و جهان را با تمدنی آشنا کردند که همه انبیاء در پی تحقق آن بودند و این تمدن باید تا قیامت برای اهل عالم مهندسی می شد.

وی افزود: امام علی(ع) تمدن بزرگ بشری را با تفکر و اندیشه های خویش پایه ریزی کرده و جهان آینده هم نه براساس خواسته های سران کفر و استکبار و افرادی مثل اوباما و نتانیاهو بلکه بر اساس میل و اراده امام علی(ع) ساخته خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان با ذکر این نکته که راه امیرالمومنین(ع) راه عزت و اقتدار است بیان کرد: سازش در برابر اجانب با قوت و قدرت جایگاه مقدس امیرالمومنین(ع) هیچ گونه سازگاری ندارد و در خواست ما از همه دست اندرکاران که خیلی اوقات از آنها رفتار مورد پسند امام علی(ع) را مشاهده می کنیم این است که همیشه با قدرت و سربلندی در محافل بین المللی حضور پیدا کنند.

خطیب نماز جمعه قزوین ادامه داد: هر گونه رفتار سازشکارانه با جانشینان فساد وکفر نشانه ضعف انسان و خیانتکاری است و راه امیرالمومنین(ع) راه عزت، اقتدار، پایداری و وفاداری و نفی همه کانون های فساد وظلم است.

 حجت الاسلام عابدینی با انتقاد از گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات هسته ای اظهار کرد: دستگاه اجرایی و قوه مجریه کشور متاسفانه اوضاع اقتصادی کارخانجات، صنعت، کشاورزی، رفاه، بیکاری را به مذاکرات هسته ای گره زده که این مسئله باعث واکنش رهبر معظم انقلاب هم شده است.

وی افزود: قرار نیست مذاکرات هسته ای سرنوشت اقتصادی کشور را تعیین کند و انتظار است که مسائل مرتبط به اقتصاد و مذاکرات واقع بینانه مطرح شود.

خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: زیاده روی و افراط در وابستگی به اجانب باعث ضعف در نشاط علمی دانشگاه ها و کانون های جوشش علمی در کشور می شود و مجریان امور و دولت کریمه به جای این کار باید بر روی استعدادهای بی نظیر جوانان و مردم پای کار تکیه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: انسان ها و بندگان شایسته خداوند کسانی هستند که تا موقعیتی پیدا می کنند از همه وجود خود بر ای اقامه دین و شعائر الهی فعالیت می کنند و در این زمینه همه انسان ها و آحاد مومنین مسئولیت دارند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر در کشور انسان های با انگیزه ای هستند که در راه تحقق آرمان های نبوی، حسینی و خون شهدا تلاش می کنند اما متاسفانه شاهد هستیم که ریاست جمهوری برای چندمین بار به جای خدا قوت گفتن به آنها عنوان کرده که "امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شما نیست و در مسائل اجرایی اسلام وظیفه ای ندارید.

حجت الاسلام عابدینی اظهار کرد:در جامعه ما قانون و دین یکی شده و بین این دو تفاوتی وجود ندارد و ما هم به پلیس و آمران به معروف و ناهیان از منکر خدا قوت می گوییم و عملکرد آ نها را می ستاییم.

وی افزود: درخواست ملت هم از پلیس این است که جدی تر از گذشته در جهت مبارزه با منکرات پای کار باشند و در این راه امت اسلامی همگی پشتیبان آنها هستند.

خطیب نماز جمعه قزوین اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است و ما هم قبل از هر کاری آمر به معروف و ناهی از منکر هستیم و در نظام اسلامی همه باید در خدمت اسلام و مسلمانان باشند و هیچ کس از این گردونه حذف نمی شود تا جامعه مورد انتظار امیرالمومنین (ع) ساخته شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به آغاز ایام اعتکاف گفت: مسائل روزمره باعث می شود تا انسان از خود غافل شود و ذکر، مراقبه و محاسبه نفس از مسائل مهم اعتکاف است و انسان وقتی در عرصه اعتکاف قرار می گیرد ارتباطش با خدا مستحکم می شود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرارسیدن 12 اردیبهشت، روز شهادت استاد مطهری و روز معلم گفت: شهید مطهری از جمله شخصیت هایی بودند که که گلوله خشم و نفاق متوجه ایشان شد.

وی افزود: منافقین بوسیله گلوله و ترور شخصیتی از طریق تهمت، دروغ و شایعه به ترور افراد می پرداختند و امروزه هم همان افرادی که شهید بهشتی را قبل از انفجار ترور شخصیتی کردند برای رهبری، بزرگان و علمای ما که نیازمند رهنمودهای آنان هستیم از همان شیوه ناجوانمردانه استفاده می کنند که باید عبرت بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی گفت: مطالعه آثار شهید مطهری، دل انسان را جلا می دهد و نه تنها قلب انسان را راضی می کند بلکه عقل انسان را تسلیم و به قلب، آرامش می دهد.

خطیب نماز جمعه قزوین اضافه کرد: همه آحاد جامعه مخصوصا معلمان محتاج مطالعه آثار و کتاب های شهید مطهری هستیم و اگر یک معلم بدون استفاده از آثار شهید مطهری در سر کلاس درس حاضر شود هم به خودش و هم دانش آموزان ظلم کرده است.

امام جمعه قزوین با اشاره به فرا رسیدن سالروز وفات حضرت زینب (س) اظهار کرد: در وصف بزرگی و عظمت شخصیت حضرت زینب (س) همین کافی است که همه انسان شناسان و عرفای بزرگ عالم جلوه های عرفان را در جمله معروف"ما رایت الا جمیلا" به تماشا بنشینند و از این جمله ایشان که یک دانشگاه عرفان و معرفت است مبانی عرفانی را یاد بگیرند و ما افتخار می کنیم که مکتب ما منسوب به ایشان است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار