حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین تصریح کرد: گزینه روی میز جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای، فرمان مقام معظم رهبری و اراده ملت های مسلمان و مستضعف در برخورد با مستکبرین است.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر که در مسجد النبی(ص) برگزار شد با تاکید بر اینکه روح حاکم بر مذاکرات باید روح اعتقادی و ایمان به خداوند و تکیه کردن بر وعده های الهی باشد گفت: همانطور که در جنگ تحمیلی با اعتقاد و باور به وعده های الهی باور توانستیم در برابر همه دنیا پیروز شویم اگر تیم هسته ای هم که به آنها خدا قوت می گوییم مطابق با باورهای اعتقادی و اعتماد به وعده های الهی و امدادهای غیبی بر سر میز مذاکره حاضر شوند حتما به دستاوردهای بزرگی دست پیدا می کنند.

وی افزود: اگر اعتماد ما به اجانب و وعده های آنان باشد خداوند ما را به خودمان واگذار می کند و لذا ما به آنها در وعده و وعیدهایشان اعتماد نداریم اما به خداوند متعال و امداد های غیبی که بارها نصیب این ملت شده و همیشه ما را در رسیدن به اهدافمان پیش برده است باور داریم.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: کسانی که دارای اعتقادات دینی نیستند و اعتمادی به وعده های الهی ندارند توان مدیریت و همراهی با مردم معتقد به وعده های الهی را نخواهند داشت.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ادامه داد: مدیرانی که بدون داشتن اعتقادات دینی و اعتماد به خدای متعال خودشان را به مردم تحمیل می کنند و یا علی رغم داشتن ضعف های مدیریتی و تنها به سفارش دیگران روی کار می آیند در دنیا به صفت فرومایگی و ذلت پذیری مبتلا می شوند و در قیامت هم باید جواب گوی حقوق از دست رفته مردم باشند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره سخنان مقام معظم رهبری در مورد افزایش توان نظامی نیروهای مسلح در کشور گفت: غربی ها در جریان مذاکرات هسته ای اعلام می دارند که گزینه نظامی را روی میز نگه داشته اند، ما هم به آنها اعلام می کنیم که گزینه روی میز ما فرمان مقام معظم رهبری و اراده ملت مسلمان نه فقط در ایران، بلکه در همه کشورهای اسلامی است و همان طور که شما گزینه نظامی خود را روی میز نگه داشته اید ما هم گزینه روی میز خود را در برخورد با شما حفظ کرده ایم.

 خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به عقب نشینی رژیم آل سعود در حمله به یمن گفت: رژیم صهیونیستی –آمریکایی آل سعود با بمباران ملت مستضعف یمن گمان می کرد که می تواند این کشور را تسخیر کند اما خدای متعال ننگ و رسوایی را نصیب آنها کرد و با خواری و ذلت عقب نشینی کردند که این امر نشانه شکست آل سعود و هم پیمانان منطقه ای و غیر منطقه ای آنان است.

وی با اشاره به نتایج حمله آل سعود به یمن گفت: تثبیت و تحکیم مقاومت در مردم یمن اولین نتیجه این حمله بود به گونه ای که اگر در ابتدا مردم از پرواز هواپیماهای رژیم آل سعود بر آسمان کشور خود و بمباران ترس داشتند ولی بعدا با این شرایط خود را وفق دادند و مقاومت در کشور یمن شکل گرفت.

حجت الاسلام عابدینی، ایجاد وحدت و انسجام در میام طوایف یمنی را دومین نتیجه عنوان کرد و گفت: اگر زمانی تعصبات طایفه ای و قومی قبیله ای باعث اختلاف می شد اما اتقافات به وقوع پیوسته در یمن این طوایف را به هم نزدیک کرد به این نتیجه رسیدند که چیزی که دل های آنها ر ا به گره زده و وحدت پایدار و مستحکم به وجود می آورد اعتقادات دینی است نه مسائل قبیلگی و طایفگی و لذا توجهاتشان به دین و مبانی دینی بیشتر شد و فهمیدند که باید دست از تعصبات قبیله ای بردارند و در برابر دشمن، یک دل و هماهنگ شوند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: با این جریان هم مردم یمن و هم مردم دنیا یکبار دیگر اصل پیروزی مظلومیت بر ظلم و ستم را همان طورکه امام راحل(ره) فرمودند "خون بر شمشیر پیروز است" را با تمام وجود احساس کردند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: افزایش قدرت مردم با محوریت انصارالله نتیجه دیگر حمله رژیم آل سعود به کشور یمن بود و با این جریان بین مردم و ارتش همدلی و هماهنگی به وجود آمد و جایگاه ارتش و مردم و عبدالمالک الحوثی میان نهضت های مقاومت در دنیا برجسته شد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی پیوستن مردم یمن به خانواده مقاومت در منطقه را نتیجه دیگر حمله دانست و گفت: اگر روزی در منطقه تنها ایران جزو خانواده مقاومت محسوب می شد اما بعد لبنان، غزه، و فلسطین که تلاش می کند به این مقاومت بپیوندد و سوریه و عراق که جزو این خانواده محسوب می شوند با حمله رژیم آل سعود یمن هم به خانواده مقاومت در منطقه پیوست و باعث انزوای بیشتر آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه شد.

وی افزود: جریان یمن باعث افزایش نشاط و امید در میان مسلمانان منطقه و احساس یاس، شکست و سرخوردگی استکبار و طرفداران آنها در منطقه و منافقین شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با گرامی داشت هفته سلامت عنوان کرد: تلاش های مثبت وزیر و وزارت بهداشت را ارج می نهیم و امیدواریم که این تلاشها به جایی برسد که سخن مقام معظم رهبری که فرمود: "بیماران ما در طول درمان به غیر از بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند"فقط باید دغدغه بیماری را داشته باشند" محقق شود.

وی با تبریک ولادت امام جواد (ع) با اشاره به حدیثی از ایشان گفت: مطابق حدیثی از امام جواد (ع) هرکس که ستم می کند و هر کس که به ستمگر کمک می کند و کسی که راضی این ستم است هر سه با هم در این گناه شریک هستند و عاقبت کار خود را خواهند دید.

حجت الاسلام عابدینی با اشاره به سالروز واقعه طبس گفت: واقعه طبس از جمله امدادهای غیبی از جانب خدای متعال به انقلاب اسلامی ایران بود که هنوز شیرینی آن برای نسل انقلاب فراموش نشده است چرا که در این واقعه پیچیده ترین عملیات نظامی امریکا که برنامه ریزی های دقیقی برای انجام آن و بمباران جماران و آزادی اسیران آمریکایی انجام داده بودند بدون شلیک یک گلوله از طرف ایران و تنها در سایه امدادهای غیبی خداوند با شکست مواجه شد و هنوز هم آمریکایی ها نسبت به این موضوع متحیر هستند.

ارسال نظرات

آخرین اخبار