یک فعال فرهنگی گفت:

کدخبر: 567

شویان: شاید به ظاهر توازنی در این بیانیه وجود نداشته باشد اما باید توجه داشت که تیم مذاکره کننده ایرانی تمام تلاش خود را برای معامله کردن موارد قابل بازگشت و جبران مبذول داشته است.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛ شویان از فعالان فرهنگی استان در بیان نظرات خود نسبت به بیانیه لوزان ضمن اشاره به اینکه هنوز توافقی صورت نگرفته است، گفت: متاسفانه مردم برداشت توافق را از بیانیه لوزان داشته اند و منتظر اجرایی شدن این توافقات در کشور هستند، این در حالی است که خود آقای ظریف اعلام کرد این بیانیه چرک نویس و پیش مقدمه ای برای رسیدن به راهکارهای توافقی است.

وی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده و 5+1 باید هرچه سریع تر به نتایج واضح و مشخصی برسند، اظهار داشت: حقیقت این است که اگر ایران از بعضی مسایل نمی گذشت، طرف مقابل هیچ نرمشی نشان نمی داد؛ مسئولین مذاکره با رعایت خط قرمز های رهبری و دادن امتیازاتی به امریکا موفق به پیش برد توافق نامه شده اند.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه بعضی تحلیلگران معتقدند که هیچ گونه برد-بردی در این بیانیه اتفاق نیفتاده و ایران به قطعیت چیزهایی را داده و به نسبیت مواردی را دریافت کرده است، توضیح داد: شاید به ظاهر توازنی در این بیانیه وجود نداشته باشد اما باید توجه داشت که تیم مذاکره کننده ایرانی تمام تلاش خود را برای معامله کردن موارد قابل بازگشت و جبران مبذول داشته است.

شویان در پایان قرائتهای متفاوت از برداشت تحریم ها را مصداقی از عدم توازن ظاهری دانست و ابراز کرد: مطرح کردن برداشت مرحله ای تحریم ها توسط اوباما، استفاده کردن از لفظ تحریم های ثانویه در متن بیانیه از سوی آقای ظریف و تحلیل بعضی صاحب نظران مبنی براینکه بعضی تحریم ها برداشته نخواهد شد و بعضی دیگر به صورت ناچیزی حذف می شود، همگی عواملی است که موجب القای عدم توازن از بیانیه می گردد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار