آیت الله عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین :

کدخبر: 545

یمن باتلاقی است که رژیم سعودی را غرق خواهد کرد مگر اینکه خودشان متوجه شده و دست از تجاوز و خونریزی خود در این کشور بردارند.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه که در مسجد النبی قزوین برگزار شد با اشاره به بیانیه لوزان گفت: بیانیه لوزان، بیانیه ای مشکوک و شبهه ناک است و یقین داریم که این بیانیه از روی شرارت و دشمنی صادر شده و دشمنان نظام در واقع قصد دارند تا از طریق این بیانیه مردم و مسئولین ما را محک بزنند اما ملت ما بیدار است.

امام جمعه قزوین افزود: بعد از صدور این بیانیه عده ای از عوامل پنهانی و مزدور دشمن که نه جزو اساتید و نه جزو دانشجویان و نه جزو مردم هستند قصد داشتند تا با تحریک بچه های مردم و عناوین منافقانه جشن بگیرند اما این بار نیز سرشان به سنگ خورد، رسوا شده و نتوانستند کاری انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اهداف دشمن از صدور این بیانیه عنوان کرد: دشمنان خیال می کردند که می توانند فقط با نشان دادن ثروت های به غارت رفته و بلوکه شده مردم ما را فریب داده و عزت،آبرو و استقلال ما را بگیرند اما مردم ایران جواب دندان شکنی به آنها دادند.

ایشان دو قطبی کردن مردم و جامعه را هدف دیگر صدور این بیانیه اعلام کرد وگفت: دومین نقشه دشمنان از صدور بیانیه لوزان، دو قطبی کردن جامعه و به وجود آوردن عده ای مخالف و موافق برای خود در کشور بود تا از این طریق در بین مردم دو دستگی ایجاد کنند اما از آنجا که مردم ما تربیت یافته مکتب عاشورا، حضرت فاطمه زهرا (س) و امیرالمومنین هستند اجازه ندادند این اتفاق بیفتد و در این زمینه هم شکستی دیگر به شکست های بی شمار دشمن افزوده شد و رسوا گشتند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با ذکر این نکته که بیانات مقام معظم رهبری در جمع مداحان باعث قوت قلب ملت و مسئولان شد بیان کرد: بیانات مقام معظم باعث قوت قلب و عزت ملت و مسئولان شد و ما باید قدردان رهبری که ادامه دهنده و پیگیر جدی آرمان های امام راحل(ره) باشیم.

وی افزود: مطابق فرمایش مقام رهبری این بیانیه نه در پایان مذاکرات بلکه در حال مذاکره از سوی غربی ها صادر شده و در اقع آنها از قبل متنی را نوشته اند تا نتیجه مذاکره را آن طور که خودشان می خواهند باشد تا ببینند مردم آگاه هستند یا نه، اما فهم و بصیرت مردم جواب دندان شکنی به آنهاست.

خطیب نماز جمعه قزوین ادامه داد: مقام معظم رهبری از مسئولان خواستند تا مردم را در روند مذاکرات قرار دهند تا ملت هم از آنچه اتفاق می افتد آگاه باشند تا با دولت همدل و همزبان باشند و مردم هم وظیفه دارند که به تیم مذاکره کننده اعتماد داشته و به آنها احترام قائل شوند.

امام جمعه قزوین گفت: رهبری فرمودند که یا باید مخالفان روند مذاکره را قانع کنید و اگر نتوانستید باید حرفشان را بپذیرید اما اینکه به کسی اجازه اظهار نظر ندهید کار درستی نیست که البته به تازگی باب مناظره و اظهار نظر در تلویزیون باز شده که از این روند هم تشکر می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: رهبری در فرمایشات خود تأکید کردند که به دشمن خوشبین نباشید چرا که آنها با حیله و نیرنگ می خواهند کارهایشان را پیش ببرند و همچنین فرمودند دستاورد هسته ای برای ما مهم و سرنوشت ساز است و نمی توانیم تنها به این دلیل که دشمن نسبت به آن حساسیت پیدا کرده از آن دست بکشیم و دشمن این آرزو را که پیشرفت های علمی، فنی و هسته ای ما را متوقف کند، این آرزو را به گور خواهد برد.

وی افزود: رهبری در مورد تحریم ها فرمودند که تحریم ها باید به طور کامل و یکجانبه بدون شرط گروه و زمان بندی، در متن مذاکرات نه در پایان مذاکرات تمام و کمال برداشته شود و اینکه بعضی افراد عنوان می کنند که تحریم ها فردای اتمام مذاکرات برداشته می شود حرف غلطی است.

حجت الاسلام والمسلمین اظهار کرد: رهبری تاکید کردند که به بهانه نظارت بر تاسیسات هسته ای به هیچ عنوان به حریم نظامی و اسرار نظامی ما راه پیدا نکنند چرا که این موارد جزو خط قرمزهای ما محسوب می شوند و رهبری در واقع به فرماندهان نظامی دستور داده اند که اجازه چنین کاری داده نشود.

خطیب نماز جمعه قزوین گفت: حمایت ما از نهضت مقاومت در منطقه و در کشورهایی مثل عراق، غزه ویمن به هیچ عنوان ربطی به مذاکرات ندارد و این روند ادامه پیدا می کند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: مذاکرات هسته ای فقط در محدوده هسته ای باید انجام گیرد و این مذاکرات هیچ ربطی به مسائل و موضوعات دیگر مثل بحث موشکی ندارد و برد موشک های ما نسل به نسل بیشتر و قدرت تخریب شان برای دشمن رعب انگیز خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در قزوین با اشاره به اقدام دولت عربستان سعودی در حمله به کشور یمن گفت: سعودها در حمله به یمن دارای شباهت و تفاوتی با صهیونیست ها در حمله به غزه هستند که حمله بی رحمانه به مردم یمن و خونریزی وجه تشابه آنهاست اما تفاوتی که در این بین وجود دارد این است که دولت عربستان رژیم صهیونیستی نیست چرا که صهیونیستی ده ها برابر عربستان مسلح است و ارتش آن پنجمین ارتش دنیاست و سعودی ها آرزوی تسلط بر یمن را به گور خواهند برد.

وی افزود: یمن هم از لحاظ جمعیتی و هم از لحاظ موقعیت جغرافیایی مثل غزه نیست و این کشور دارای ارتش و نیروهای مسلح قدرتمند بوده و سعودی ها در یمن راه به جایی نخواهند برد.

حجت الاسلام والمسلمین تاکید کرد: یمن باتلاقی است که رژیم سعودی را غرق خواهد کرد مگر اینکه خودشان متوجه شده و دست از تجاوز و خونریزی خود در این کشور بردارند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: وعده های الهی سعودی را رسوا خواهد کرد ولو اینکه عقب نشینی کنند و یقین داریم که مردم مسلمان و مقاوم و اهل بیتی یمن پیروز این میدان خواهند بود.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: زن مایه آرامش خانواده و جامعه است و هر خانه ای که در آن یک زن مدیر، مدبر، مومنه و علاقه مند به اهل بیت (ع) و شاگرد مکتب فاطمه زهرا (س) است آن خانه آرامش داشته و فرزندانی صالح در آن تربیت یافته و وارد جامعه می شوند.

وی افزود: ممکن است در این خانه فقر و بیکاری وجود داشته باشد ولی استرس و نگرانی در این محیط وجود نخواهد داشت و اهل خانواده در صفا و آرامش به سر خواهند برد.

خطیب نماز جمعه قزوین اظهار کرد: کودک اگر چه در سنین طفولیت قادر به حرف زدن نیست اما کاملا رفتار پدر و مادر خود را تقلید می کند و باید توجه کنیم که تربیت زودتر از چیزی که ما فکر می کنیم اتفاق می افتد و در این موضوع مادر نقشی اساسی بر عهده دارد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: اگر والدین در خانه به قرآن احترام گذاشته و موقع نماز به سمت اقامه نماز و انجام فریضه الهی حرکت کنند از همان زمان کودکی این وظایف و تکالیف در ذهن و قلب کودک شکل خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی نقش بانوان در صحنه ها و دوران های مختلف کشور را نقشی مهم عنوان کرد و گفت: در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بانوان نقشی اساسی بر عهده داشتند و به یاد داریم که این بانوان همسران و فرزندان خود را تشویق می کردند تا در صحنه های مختلف مبارزاتی حضور داشته باشند

وی افزود: رهبران بزرگ و شخصیت های نقش آفرین کسانی بودند که در دامان زنان شایسته پرورش یافتند و به قول امام خمینی(ره) معراجی شدند.

در پایان نماز جمعه، نمازگزاران در حمایت از ملت مظلوم یمن و اعلام انزجار از حملات عربستان سعودی در تجاوز به کشور یمن راهپیمایی کرده و حمایت خود را از ملت مظلوم یمن اعلام کردند.

ارسال نظرات

آخرین اخبار