انقلاب فرهنگی باید جدی گرفته شود و تا چنین اتفاقی نیفتد داستان هایی چون قول به توافق با امریکا به عنوان برگ برنده هر نامزد انتخابات ریاست جمهوری تکرار خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛ این روزها خبرهای پیرامون "قرار داد لوزان" از جمله پرسرو صدا ترین اخبار در سطح کشور و هم چنین بین الملل محسوب می شود که موافقان و مخالفان بسیاری را به وجود آورده و در این میان نیز هستند عده ای که فارغ از جنبه های مختلف این قرارداد، تنها نظاره گر بوده اند.

به همین مناسبت گفت و گویی داشتیم با یکی از فعالان فرهنگی استان؛ فاطمه رایگانی دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه که متن این صحبت را در ادامه می خوانیم:

در ارتباط با جریانات پیش آمده ی روزهای اخیر بعضا شاهد تحلیل های شتاب زده و تماما سیاه نمایانه ی افرادی هستیم که با تظاهر به  حزب اللهی و ولایت مدار بودن، برچسب هایی چون خائن، وطن فروش و هم پیاله امریکا و اسراییل را به تیم مذاکره کننده ای می زنند که رهبری آنان را فرزند ملت می خوانند.

این در حالی است که این گروه هیچ توجهی به نقش خود در این موقعیت حساس نداشته و تنها به شعار دغدغه مند بودن می پردازند.

در این میان عده ای بی اطلاع از حتی یک بند از توافق نامه خیابان های بالای شهر را بسته اند و پشت حجله ای که عروسی در آن ننشسته هلهله می کنند و ظریف را قهرمان بی مثال تاریخ چند هزارساله ی ایران می خوانند.

متاسفانه برداشت عده ای از توافق با آمریکا پرواز مستقیم تهران نیونیورک، دلارهزارتومانی، نان صد تومنی و سفر بدون ویزا به لس آنجلس است که این دیدگاه بیان کننده ضعف فعالین عرصه فرهنگ است چراکه فعالیت فرهنگی تنها نوشتن تحلیل های چندخطی در شبکه های  اجتماعی و محکوم کردن بی پروای دولت جمهوری اسلامی نیست.

انقلاب فرهنگی باید جدی گرفته شود و تا چنین اتفاقی نیفتد داستان هایی چون قول به توافق با امریکا به عنوان برگ برنده هر نامزد انتخابات ریاست جمهوری تکرار خواهد شد.

 رد شدن صریح از خطوط قرمز اعلام شده توسط رهبری در این توافق و هم چنین  دوگانگی، تضاد و ابهامات موجود در اظهارات طرفین مسایل قابل اغماض و یا کتمانی نیست، این قضیه در تفاوت بارز رفتار رییس جمهور نسبت به توافق ژنو، به وضوح مشاهده می شود.

تناقضات موجود میان بیانات داخلی و خارجی موجب کمرنگ شدن اعتماد نسبت به حرف ها و اعلانات می شود  اگرچه که ما آن ها نه خائن می دانیم و نه ناآگاه اما در جایی که درست دقایقی بعد از اعلام توافق رییس جمهور ایالات متحده روی آنتن زنده ی تلویزیون با کل دنیا صریح صحبت می کند و حتی اگر به دروغ خود را برنده ی قطعی این ماراتن معرفی می کند ، که البته این به معنای اطمینان به رسانه های غربی نیست بلکه مسوولین می بایست شفاف سازیی های لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار