یک فعال فرهنگی گفت:

کدخبر: 512

حمید حامدی فر: عنوان سال 94 دریچه ای برای بیان انتقادات سازنده بین دولت و ملت است چرا که هم دلی موجب خیرخواهی دو طرفه و در نتیجه بیان انتقادهای سازنده می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ حمید حامدی فر از فعالان فرهنگی استان علت نامگذاری سال سرنوشت ساز 94 را  به "دولت و ملت، هم دلی و هم زبانی"، درایت و نکته سنجی مقام معظم رهبری دانست و تشریح کرد: تشخیص اینکه انتخاب این عنوان براساس وجود بحرانی اجتماعی بوده یا صرفا بیان یک نگاه کاربردی، نیازمند بررسی اندیشمندان و صاحب نظران است اما نکته روشن این عنوان، رقم خوردن اتفاقات پیروزمندانه در سایه هم دلی است.

این فعال رسانه ای با استناد به صحبت های حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان، اظهار داشت: هم دلی به عنوان پیش مقدمه هم زبانی می بایست میان دولت و ملت ایجاد گردد چراکه اگر دو طرف صرفا به هم زبانی بسنده کرده و از اتحاد دل ها غافل شوند گرفتار نوعی نفاق می شوند.

وی با تاکید بر اینکه هم دلی به معنای عدم طرح انتقادات نیست بیان کرد: عنوان سال 94 دریچه ای برای بیان انتقادات سازنده  بین دولت و ملت است چرا که هم دلی موجب خیرخواهی دو طرفه و در نتیجه بیان انتقادهای سازنده می شود.

حامدی فر وظیفه دولت و ملت را در شعار سال دانست و اذعان داشت: انتقاد از دریچه دلسوزی و هم دلی مهم ترین وظیفه متقابل دولت و ملت است و بعضا تفاوت در خط و مشی های سیاسی دولت و نگاه های ملت نباید مانعی برای این هم دلی ها ایجاد کند.

این فعال فرهنگی در پایان یادآور شد: نگاه دولت و ملت بهم می بایست از جنس هشدارهای دوستانه به عزیزی باشد که سرنوشتش مورد اهمیت است؛ بنابراین هردو طرف برای تذکرهای لسانی و دلی در جنبه های مختلف مسوول هستند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار