کدخبر: 3833

سازشکار یا منافق در حقیقت همان کسی است که خودش را به عنوان کارشناس، متخصص، انقلابی، عالم و... جا می‌زند، تا مسیر یک جامعه انقلابی و الهی را تغییر بدهد ولی دیر یا زود رسوا می شود.

سازشکاران که با دورویی خود را در صفوف مومنین جا زده تا ایمان و استواری آنها را هدف قرار دهند و از راه خدا بازدارند در واقع همان منافقینی هستند که سعی در انحراف جامعه اسلامی از اهداف والای خود دارند. 

بنابر این گزارش در همه ادیان این افراد وجود دارند تا مسیر جوامع الهی را به سوی استکبار بکشانند که خداوند در قرآن به آنها اشاره داشته است. مثلا در کلام الهی یکی از آیات، صفات ناپسند برخی از قوم یهود را بازگو مى کند که آنها براى پیشبرد اهدافشان آن چنان سازشکارى با هر جمعیّتى نشان مى دادند که حتّى براى جلب نظر بت پرستان، در برابر بتهاى آنها سجده مى کردند!؟
 
از این رو، این آیه به عنوان تعجّب مى گوید: «آیا ندیدى کسانى را که بهره اى از کتاب (خدا) به آنان داده شده، (با این حال،) به جبت و طاغوت [بت و بت پرستان] ایمان مى آورند» (أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِینَ أُوتُوا نَصِیبًا مِنَ الْکِتَابِ یُؤْمِنُونَ بِالْجِبْتِ وَالطَّاغُوتِ).

سازشکار یا منافق در حقیقت همان کسی است که خودش را به عنوان کارشناس، متخصص، انقلابی، عالم و... جا می‌زند، تا مسیر یک جامعه انقلابی و الهی را تغییر بدهد ولی دیر یا زود رسوا می شود. زیرا خود خداوند وعده داده است که ؛ «والله مُخْرِجٌ» من خارج می‌کنم، «مَا کُنتُمْ تَکْتُمُونَ» آنچه را که در کتمان دارند.

برخی دیگر از سازشکاران برای مخفی کردن حق و حقیقت و انحراف جامعه راه دیگری را انتخاب کرد و سعی می نمایند با قسمهای خود نظر قشر مذهبی و سست ایمان را جلب نمایند. خداوند از آنها چنین یاد می نماید:

اتَّخَذُوا أَیْمانَهُمْ جُنَّةً فَصَدُّوا عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ فَلَهُمْ عَذابٌ مُهِینٌ. 
سوگندهایشان را سپر ساختند و مردم را از راه خدا بازداشتند، پس برایشان عذابى خوار کننده است. می کند:

مُذَبْذَبِینَ بَیْنَ ذَٰلِکَ...  بین کفر و ایمان سرگشته‌اند

یا در آیه ای دیگر خداوند از آنها چنین یاد می نماید:

إِنَّمَا یَسْتَأْذِنُکَ الَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَارْتَابَتْ قُلُوبُهُمْ فَهُمْ فِی رَیْبِهِمْ یَتَرَدَّدُونَ.
تنها آنهایی که ایمان به خدا و روز قیامت نیاورده و دلهاشان در شک و ریب است از تو اجازه معافی از جهاد می‌خواهند، و آن منافقان پیوسته در شک و تردید مانده و سرگردانند. 

و اینها تنها نمونه هایی از سیمای سازشکار و منافق در کلام الهی می باشد.

#بازی - سازش

ارسال نظرات

آخرین اخبار