کدخبر: 3832

در حالی رئیس جمهور روحانی وعده ارزانی 20 درصدی اجناس را داده است که هنوز وعده پوچ برجام برگرده ی مردم سنگینی می نماید و آنها در ماههای اخیر تورمی 300 درصدی را تحمل می نمایند.

در حالی رئیس جمهور روحانی وعده ارزانی 20 درصدی اجناس را داده است که هنوز وعده پوچ برجام برگرده ی مردم سنگینی می نماید و آنها در ماههای اخیر تورمی 300 درصدی را تحمل می نمایند.

بنا بر این گزارش رئیس جمهور اخیرا در اظهارات خود گفته است که: "بدون همکاری با بانک‌های خارجی مشکل اقتصاد ما حل می‌شود، اما 20 درصد گران‌تر. حالا یک نفر نمی‌آید بگوید اگر fatf باشد 20 درصد ارزان‌تر می‌شود و اگر نباشد 20 درصد گران‌تر. نمی‌شود شعار بدهیم و آثار شعارمان را ترجمه نکنیم. وقتی می‌گوییم برجام باشد باید دلیل بیاوریم و وقتی می‌گوییم برجام نباشد نیز باید ترجمه کنیم که به‌چه‌علت نمی‌خواهیم باشد، نکته مهم این است که باید بپرسیم زندگی گران می‌خواهید یا ارزان؟ "

به گزارش خبرنگار ما سخنان بالا برای مردم ما دیگر نکته تازه ای نیست زیر 6 سال پیش هم موقعی که خواستند برجام را به ملت با صلابت ایران تحمیل کنند نیز از همین عبارات استفاده کردند و ما حصل قول آن ارزانی، گرانی 300 درصدی کالاها و تورم سرسام آوری است که امروز کرامت و بزرگی مردم را پایمال کرده و عده بسیاری را صدقه بگیر نموده است و حالا بار دیگر نیز با همان عبارات به سراغ مردم آمده و وعده پوچ دیگری را به آنها می دهند.

اینکه آقای روحانی در حال حاضر چنین قولی می دهد معلوم نیست بر اساس کدام نظر کارشناسی این را می گویند زیرا کارشناس خبره ایشان یعنی آقای ظریف 15 مهرماه امسال در صحن علنی مجلس و در سخنان واقع بینانه ای حقابق تلخی را بازگو نموده است که با سخنان ایشان در تعارض کامل می باشد. 

به گزارش عصر امروز جناب ظریف وزیر امورخارجه دولت اعتدال، 15 مهرماه 97 در مجلس شورای اسلامی و در دفاع ذلیلانه از خواسته ابرقدرتها و البته از موضع استیصال و در جایی که دیگر برای همه روشن شده است عدم پایبندی کشورهای 5+1 به برجام چه بلایی بر سر کشور آورده است، در خصوص آینده fatf چنین گفت: " من و رئیس‌جمهور تضمین نمی‌دهیم که با پیوستن به CFT مشکلاتمان حل شود!! "

حالا باید جناب روحانی پاسخ بدهند که اظهارات ایشان با واقع بینی همراه است یا اظهارات کارشناسان ایشان از جمله آقای ظریف!؟

#بازی - سازش

ارسال نظرات

آخرین اخبار