سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس با انتقاد از رویه برخی از چهره های سیاسی برای سازش با آمریکا گفت: طراحان این موضوع بهتر است کمی تاریخ را با دقت بیشتری مطالعه کنند.

حجت‌الاسلام  والمسلمین حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت و‌ گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ با بیان اینکه معلوم نیست برخی از آقایان از طرح مذاکره و سازش با آمریکا چه هدفی را دنبال می کنند اظهار داشت: به این دوستان توصیه می شود به جای پیشنهاد چنین موضوعات کمی تاریخ روابط ایران و‌ آمریکا را مرور کنند تا شاید فهم درستی از ظلمی که دولتمردان این کشور علیه ایران روا داشتند کسب کنند.

وی افزود: چطور ممکن است با مقامات و دولتمردانی پای میز مذاکره نشست و با آنها طرح سازش را به امضا رساند که در افکارشان جز ضرر رساندن به ایران فکر دیگری ندارند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ایران همواره با اقتدار و عزت و با هدایت مقام معظم رهبری در جهت مبارزه با استکبار و ظلم کشورهای مستکبر جهان به خصوص آمریکا وارد عمل شده و خواهد شد از این رو قطعا امکان هرگونه مذاکره و سازشی با مقامات آمریکایی در شرایط فعلی از سوی ایران وجود ندارد.

نوروزی خاطرنشان کرد: مقامات آمریکایی پس از گذشت چندین سال با ایران در قالب توافقی چون برجام پای میز مذاکره نشستند اما بازهم چون پیشینه و سابقه آنها مشخص و روشن است نتوانستند برعهدی بین المللی چون برجام پایبند باشند و از این توافق نیز خارج شدند.

وی تاکید کرد: نقشه ها و رویکردهای مقامات آمریکایی در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای ما روشن شده است از این رو قطعا با توجه به بیانات مقام معظم رهبری قطعا دلیل و سببی برای اعتماد به آمریکایی ها وجود ندارد چه برسد به اینکه بخواهیم با آنها بر سر یک میز مذاکره قرار بگیریم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار