نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دولت با تمام قوا برای تصویب (CFT) وارد شده بود.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ثامن پرس با اشاره به حواشی امروز مجلس شورای اسلامی پیرامون تصویب الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT)، اظهار کرد: بالاخره دولت با تمام قوا امروز وارد شده بود، همچنین تعدادی از وزرا و استانداران هم از روزهای قبل با نمایندگان تماس گرفتند و پیگیر این بحث بودند.

وی افزود: امروز هم هیئت رئیسه مجلس جانب انصاف را در مدیریت جلسه به هیچ وجه رعایت نکرد و نتیجه آن هم در ادامه مشخص شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:در یک فضای کاملا مدیریت شده که دست آقایان بود جلسه را بی طرفانه برگزار نکردند، به هر حال 120 نماینده مخالف تصویب (CFT) بودند.

پژمانفر با اشاره به اینکه نمایندگان خاطرات تلخ امروز مجلس را فراموش نخواهند کرد، یادآور شد: در شرایط منصفانه ای جلسه امروز مجلس برگزار نشد.

وی در پایان با اشاره به فاصله کم آرای نمایندگان مخالف و موافق (CFT) و آرای ممتنع ،افزود: رای ممتنع همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند اصلا معنا ندارد، فاصله آرای موافق و مخالف کم بود، لذا انتظار می رفت آن 5 نماینده ای که رای ممتنع داده اند هم رای شفاف خود را اعلام می کردند.

گفتنی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، 15 مهر) پارلمان، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) را تصویب کردند.

همچنین علی لاریجانی اعلام کرد رأی‌گیری برای این طرح به صورت مخفی انجام می‌شود؛ از میان 271 نماینده حاضر در جلسه علنی مجلس 143 نماینده رای موافق، 120 نماینده رای مخالف و 5 نماینده رای ممتنع دادند.

طبق آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، مصوبه مجلس درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم(CFT) باید در شورای نگهبان مورد بررسی و تائید قرار بگیرد.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار