مراجع عظام تقلید در پیامی با اعتراض به وضعیت اقتصادی کشور و لزوم برخورد دستگاه قضا در برخورد با مفسدین، خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت و ورود جدی قوه قضاییه به مبارزه با مفاسد شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛ آیت الله نوری همدانی و فاضل لنکرانی در پیامهای جداگانه ای با اعتراض به وضعیت اقتصادی دولت خواستار رسیدگی جدی به وضعیت معیشتی مردم و رفع مشکلات اقتصادی کشور شدند.

آیت الله نوری همدانی در دیدار عده ای از طلاب و دانشجویان تهران با تاکید بر اینکه مردم می‌گویند، چرا مراجع و علما سکوت کرده اند در حالی که بنده مکرر از مسئولان محترم اجرایی چه خصوصی چه عمومی نه تنها تذکر بلکه خواهش کردیم به وضع مردم رسیدگی کنید مردم در رنج هستند، خیلی از مشکلات معیشتی ربطی به تحریم ندارد، مدیریت صحیح و نظارت بر بازار و قیمت ها حل می شود.

معظم له با بیان اینکه مسئولان اقتصادی با مردم صادقانه صحبت کنند، اظهار داشتند: مردم اگر بدانند تبعیض نیست، بی عدالتی نمی شود و بدانند که مسئولان در تلاش هستند، مطمئناً تحریم را تحمل میکنند و مثل همیشه از نظام و انقلاب حمایت می کنند.

 

تیم اقتصادى دولت ضعیف است؛ چرا این تیم ضعیف را عوض نمى‌کنند؟

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز در پیامی به مردم شریف ایران  اظهار کردند: ما بارها در جلسات خصوصى و عمومى این مشکلات را گوشزد کرده‌ایم، باز هم عرض مى‌کنیم مردم از چند موضوع به شدت از مسئولین شکایت دارند: اول اینکه در مسائل اقتصادى با تورم شدید و بالا رفتن جهشى قیمت‌ها تهیّه نیازهاى اولیه زندگى براى آن‌ها بسیار مشکل شده، مى‌گویند گرچه تحریم‌هاى خارجى فشار بر اقتصاد ما وارد مى‌کند، امّا چنان نیست که راه‌حلى نداشته باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد:‌ مردم معتقدند، تیم اقتصادى دولت ضعیف است. چه اصرارى دارند که مشکلات به دست آن‌ها حل شود؟ چرا این تیم ضعیف را عوض نمى‌کنند؟ چرا صاحب‌نظران باتجربه اقتصادى را فرا نمى‌خوانند؟ چرا به جاى اینکه کارخانه‌ها را فعال کنند و جوانان ما را به کار دعوت نمایند، ثروت‌هاى مردم را از گردش اقتصادى خارج کرده و به صورت سکه و دلار در خانه‌ها محبوس مى‌کنند؟ چرا نقدینگى بدون در نظر گرفتن راهکارهاى اقتصادى از طریق استقراض از بانک مرکزى، بى‌حساب و کتاب افزوده مى‌شود؟

وی به گله مردم از دستگاه قضائی اشاره کرده و تصریح کرد: مردم از دستگاه قضایى نیز به شدت شکایت دارند. مى‌گویند اگر آن‌ها با قاطعیت، شجاعت و سرعت با مفسدان اقتصادى برخورد کنند این جرثومه‌هاى فساد به سرعت برچیده مى‌شوند. اگر ده، بیست نفر از آن‌ها با محاکمه سریع، یعنى حداکثر در یکى دو ماه، نه چند سال، محاکمه کنند و اموالشان مصادره و به اشد مجازات، مجازات شوند، اوضاع عوض مى‌شود و اگر آن‌ها به افراد صاحب نفوذى مربوطند ـ که حتماً مربوطند ـ آن صاحبان نفوذ را با شجاعت پاى میز محاکمه بکشند و با محاکمه سریع، حکم آن‌ها را اجرا کنند و آن‌ها را با مجازات شدید، مجازات کنند، به یقین کسى جرأت نمى‌کند که سرمایه‌هاى عظیم مردم را به حساب خود بریزد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد:‌ اگر در مسأله چهار، پنج هزار خودروى قاچاق که اسناد آن کاملاً در دست است، در چند هفته حکم صادر و اجرا شود، دیگران جرأت آن سوء استفاده‌هاى کلان را نخواهند کرد.

وی افزود: تکرار مى‌کنم، مردم قضاتى مى‌خواهند شجاع، با قاطعیت و با سرعت که به این وضع شرم‌آور مفسدان پایان دهند.

این مرجع تقلید تصریح کرد:‌در ضمن به مردم عزیزمان این توصیه را دارم که آن‌ها حق مطالبه حل مشکلاتشان را دارند ولى بدانند بدون انسجام داخلى و اتحاد همه گروه‌ها، مشکلات حل نمى‌شود. آن‌ها که از خارج مردم را به آشوب دعوت مى‌کنند، دشمنان قسم خورده ملت ایرانند و تشنه خون ما مى‌باشند، هرگز نباید به شیطنت‌هاى آن‌ها توجه کرد.

آیت الله مکارم شیرازی گفت:‌ خداوندا! به مسئولین بیدارى، هوشیارى، اراده و تصمیم براى حل مشکلات مردم خوبمان عنایت فرما.

 

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار