خبرنگاران و نویسندگان مستقل جهانی:

کدخبر: 3186

دو تن از خبرنگاران و نویسندگان مستقل جهانی در نشست خبری جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی تأکید کردند که نام آمریکا با حقوق بشر جمع شدنی نیست.

دبیرخانه سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه نشست خبری ویژه‌ای در دبیرخانه این همایش با حضور په‌په اسکوبار (خبرنگار و تحلیلگر برزیلی) و سباستیانو کاپوتوو (خبرنگار و نویسنده ایتالیایی) برگزار شد. در این نشست خبری که با استقبال خبرنگاران و اهالی رسانه مواجه شد میهمانان ویژه دبیرخانه جشنواره به تبیین نظرات و تجربیات خود نسبت به موضوع حقوق بشر آمریکایی و نقض حقوق بشر توسط آمریکا پرداختند. همچنین موضوع قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین و اقدامات آمریکا در انتقال سفارتخانه خود به قدس نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست په‌په اسکوبار (خبرنگار و تحلیلگر برزیلی) و سباستیانو کاپوتوو (خبرنگار و نویسنده ایتالیایی) تأکید داشتند که نام آمریکا با حقوق بشر جمع شدنی نیست و این بیشتر به طنز شبیه است. ایشان همچنین بر گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و رسانه‌ای در این موضوع در سطح جهانی و به ویژه از طریق ارتباطات اینترنتی به عنوان یک تجربه خوب تأکید کردند. 

در پایان این نشست ضمن ابراز خوشحالی و استقبال از برگزاری چنین جشنواره‌هایی ابراز امیدواری کردند که با اتحاد اندیشمندان و هنرمندان مستقل جهانی هرچه بهتر موضع حقوق بشر آمریکایی در ایران و جهان شناسانده شود. 

گفتنی است سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی مراحل پایانی خود را طی می‌کند و اختتامیه این جشنواره در هفته دوم تیرماه، همزمان با هفته افشای حقوق بشر آمریکایی برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات

آخرین اخبار