راهپیمایی شکوهمند یوم الله ۲۲ بهمن در ایران بازتاب گسترده ای در جهان داشت به طوری که این موضوع در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار داشت.

راهپیمایی شکوهمند یوم الله ۲۲ بهمن در ایران بازتاب گسترده‌ای در جهان داشت به طوری که این موضوع در صدر اخبار رسانه‌های دنیا قرار داشت.

راهپیمایی جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مانند هر سال در رسانه‌های بین المللی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

آسوشیتدپرس، فاکس نیوز،‌ای بی سی نیوز

با آغاز مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بسیاری از نشریات آمریکایی از جمله فاکس نیوز، آسوشیتدپرس و‌ای بی سی نیوز با انتشار گزارشی واحد از این مراسم با شکوه به حضور پر رنگ مردم ایران اسلامی در خیابان‌ها و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامیاعتراف کردند.

خبرنگار آسوشیتدپرس در گزارش خود می‌نویسد: با وجود موج اعتراضات اخیر در ایران به وضعیت اقتصادی در این کشور، صد‌ها هزار نفر از مردم ایران در میدان آزادی، جایی که حسن روحانی در آنجا سخنرانی کرد جمع شده اند.

روسیا الیوم

شبکه روسیا الیوم راهپیمایی‌های گسترده در ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را مورد پوشش قرار داد.

بر اساس این گزارش، این شبکه اعلام کرده است: ایرانی‌ها با برپایی راهپیمایی در شهر‌های مختلف، سالروز پیروزی انقلاب‌شان را گرامی داشتند.

روسیا الیوم همچنین تأکید کرد که مسئولان ارشد نظامی و غیرنظامی ایران نیز در این راهپیمایی‌ها مشارکت داشتند.

دِ نیشن

نشریه دِ نیشین پاکستان با انتشار گزارش تفصیلی از برگزاری راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در کشورمان نوشت: میلیون‌ها ایرانی برای برگزاری مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ به خیابان‌ها آمدند.

در ادامه این گزارش آمده است: مردم ایران از شهر‌های مختلف از سرتاسر این کشور هر ساله روز پیروزی ملت که منجر به خاتمه حاکمیت پادشاهی دست نشانده آمریکا یعنی پهلوی شد را جشن می‌گیرند.

النشره

پایگاه لبنانی النشره به انتشار بازتاب راهپیمایی‌های سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

بر اساس این گزارش، این پایگاه لبنانی اعلام کرده است: راهپیمایی‌ها در شهر‌های مختلف به صورت میلیونی برگزار می‌شوند.

این پایگاه تأکید کرد که در این راهپیمایی‌ها مسئولان عالیرتبه نظامی و سیاسی ایرانی شرکت کردند و حسن روحانی نیز در میان تجمع کنندگان سخنرانی کرد.

آذرنیوز

خبرگزاری آذر نیوز جمهوری آذربایجان نیز با اشاره به آغاز راهپیمایی پر رنگ مردم در خیابان‌های تهران می‌نویسد: تعداد زیادی از مردم ایران در سرتاسر این کشور به خیابان‌ها آمده و مراسم سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ را برگزار کردند.

این خبرگزاری می‌نویسد: در پی وقوع اعتراضات اخیر در ایران و وقوع تنش‌های دیپلماتیک میان تهران واشنگتن، رهبران ایران از مردم خواسته اند تا در راهپیمایی امروز حضور پر رنگی داشته باشند.

المیادین

شبکه المیادین نیز به پوشش راهپیمایی‌های بزرگ به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران پرداخت.

بر اساس این گزارش، این شبکه بخش‌هایی از راهپیمایی‌های بزرگ در نقاط مختلف کشور را به صورت تصویری پوشش داد.

المیادین اعلام کرد: استان‌های مختلف ایران شاهد راهپیمایی‌های عظیم است.

این شبکه لبنانی همچنین به پوشش بخش‌های مهمی از سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی تهران، پرداخت.

العهد

پایگاه لبنانی العهد به بازتاب راهپیمایی‌های سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

بر اساس این گزارش، این پایگاه لبنانی اعلام کرد: از همان ساعات اولیه امروز مردم ایران در نقاط مختلف این کشور راهپیمایی برگزار کردند.

این پایگاه همچنین اعلام کرد که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی در میدان آزادی اقدام به ایراد سخنرانی کرده است.

سی ان ان

شبکه سی ان ان نیز نوشت: میلیون‌ها ایرانی برای گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گردهم آمدند.

خبرگزاری چینی «شینهوا»:

صدها هزار نفر ایرانی‌ روز یکشنبه برای جشن گرفتن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979، در راه‌پیمایی‌های سراسری شرکت کردند/مردم در شهرهای ایران در حالی که تصاویر بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی و جانشین وی آیت‌الله خامنه‌ای را در دست داشتند  با سر دادن شعارهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی به سمت خیابان‌ها هجوم آورند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار