هفت‌سنگانی نوین در قزوین شکل می‌گیرد؛

کدخبر: 2821

پروژه جدید زمین خواری در قزوین این بار با عنوان کامرانیه کلید خورده و در سکوت کامل، 30 هکتار از باغستان سنتی قزوین به مسکونی تغییر کاربری داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛ در شرایطی که هنوز پرونده هفت سنگان قزوین و زمین خواری در این بخش از قزوین بسته نشده است، خبرها حاکی است پروژه جدید زمین خواری در قزوین با مشارکت برخی دستگاه های مسئول و با عنوان کامرانیه کلید خورده است.

در این پروژه بخشی از زمین های باغستان سنتی قزوین با این توجیه که در محدوده شهری قزوین است، بدون مجوز شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تغییر کاربری داده شده و به مسکونی تبدیل شده است.

پروژه به اصطلاح کامرانیه قزوین شامل بخشی از زمین های پشت دادسرا حد فاصل جاده گاز تا نسیم شمال به وسعت 30 هکتار از باغستان سنتی است که تنها 8 هکتار از آن در محدوده شهری است و بیش از 22 هکتار آن بیرون از محدوده شهر بوده و تغییر کاربری آن مستلزم مجوز از شورای عالی شهرسازی و معماری ایران است .

این در حالی است که شهرداری قزوین با تعریف کردن این 30 هکتار در قالب یک پروژه ، بیان کرده که تمام این پروژه در حوزه شهری است و نیاز به مجوز شورای عالی شهرسازی و معماری نیست.

در شرایطی که مقام معظم رهبری بارها بر جلوگیری از زمین خواری در سطح کشور تاکید کرده بودند، اما این فرمان گویا در استان قزوین هنوز شنیده نشده و کسی قصد عملیاتی کردن این دستور معظم له را ندارد.

اطلاعات تکمیلی از این پروژه زمین خواری به زودی و در اخبار بعدی اعلام خواهد شد.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار