انتقاد اصلاح طلبان از دولت روحانی پس از انتخابات باعث شده رابطه سرد اصلاحات- اعتدال شکل بگیرد اما یک فعال سیاسی این جریان معتقد است دولت در دست اصلاح طلبان است.

رابطه اصلاح طلبان و دولت اعتدال حسن روحانیپس از انتخابات هر روز سردتر از دیروز می شود و فعالان و سیاسیون جریان اصلاح طلب انتقادات فراوانی را به روحانی وارد کردند به خصوص اینکه اعتقاد داشتند رئیس جمهور محترم باید نظرات این سلیقه سیاسی را بیشتر توجه کند.

به گزارش قزوین خبر به نقل از افکارنیوز، اما اخیرا داریوش قنبری از فعالان سیاسی جریان اصلاحات و از نمایندگان سابق مجلس گفته: "جریان اصلاحات از پیش از دوران مشروطه و در دوره‌ای دیگر بعد از جنگ تحمیلی و حدود یک قرن قدمت دارد و در این فرایند شکل‌های مختلفی به خود گرفته که جریان نسبتا قوی‌ای است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت؛ البته در سال‌های مختلف مطالبات خاصی داشته و تحولاتی نیز به خود دیده است."

وی افزود: " با وجود اینکه دولت هم به نحوی در اختیار اصلاح‌طلبان است باز می‌بینیم که اهرم‌های قدرت آن‌چنان در دست اصول‌گرایان است که به‌راحتی می‌توانند سرنوشت کشور را تعیین کنند؛ بنابراین نمی‌توان گفت که اصول‌گراها به تاریخ پیوسته‌اند زیرا بسیاری از ابزارهای قدرت هم‌اکنون در اختیار آنهاست."

سخنان قنبری به دو موضوع مهم اشاره دارد ، اول اینکه عملکرد دولت روحانی را باید به پای اصلاح طلبان نیز نوشت زیرا این جریان یکی از مهمترین حامیان روحانی در انتخابات بوده و بسیاری از مناصب اجرایی در دولت را در اختیار دارد و چگونه می شود دولت را جدای از اصلاح طلبان دانست.

اصلاح طلبان در این ماههای اخیر به دلیل عافیت طلبی سعی دارند خود را از دولت جدا کنند تا اگر عملکرد دولت عملکرد مناسبی نباشد بگوبند ما نبودیم.

اما اعتراف قنبری نشان می دهد اینجریان سیاسی به خوبی می داند بخشی از دولت در اختیار همفکران اصلاح طلب است و این نماینده سابق به این موضوع اعتراف می کند.

نکته دوم این است که بسیاری از اصلاح طلبان معتقد بودند که دیگر اصولگرایی تمام شده و مردم اقبالی به این جریان سیاسی نخواهند داشت اما همانطور که در انتخابات رای حجت الاسلام رئیسی نان داد بخشی از جامعه نیز سلیقه اصولگریی دارد و حتالا یک فعال اصلاح طلب می گوید نمی توان گفت اصولگرایان به تاریخ پیوسته اند.

در هر صورت سخنان قنبری سخنانی درست است زیرا اصلاح طلبان نمی توانند و را جدای از دولت ببینند و هر عملکردی که دولت یازدهم و دوازدهم داشته به پای این جریان سیاسی نوشته می شود.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار