اگر آمریکا به برجام پایبند نباشد:

کدخبر: 2513

جناب صالحی خوب می دانند که در خصوص عدم پایبندی به مذاکرات قبلا دستور آن از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است. ایشان با صراحت تمام فرموده اند که اگر آمریکا برجام را پاره کند ما آن را آتش خواهیم زد لذا بهتر است به قول سازنده فلیم انتخاباتی جناب روحانی اگر در پذیرش توافقنامه (با عرض پوزش) دچار خریت شده اید اینبار با تغافل کامل خدای نکرده دچار خیانت نشوید که قطعا مردم آن را از شما قبول نخواهند کرد.

«علی‌اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در تازه ترین اظهارات عجیب خود، طی گفت‌وگو با نشریه آلمانی «اشپیگل» تاکید کرده است که حتی اگر آمریکا هم از توافق هسته‌ای عقب نشینی کند، بازهم تهران به آن پایبند خواهد بود!

بنا بر این گزارش ایشان علاوه بر این اظهارات عجیب، در جای جای این مصاحبه اظهارات تعجب آور دیگری هم داشته است که نه با واقعیات همخوانی دارد نه در آن عزت ایرانی دیده می شود و نه از حکمت برخوردار هست و معلوم نیست که اینگونه سخن گفتن برپایه و اساس کدام منطق بیان شده است.

ابتدا به برخی از سخنان ایشان توجه نمایید:

**حتی در صورت خروج آمریکا از توافق هسته ای، ایران می خواهد به اجرای این توافق ادامه دهد.
**در صورت از میان رفتن توافق هسته ای ، این مساله می تواند به رقابت تسلیحاتی هسته ای منجر شود.
**اگر توافق هسته ای از بین برود... یک سونامی خشم از طرف کشورهای علاقمند به استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای ایجاد خواهد شد!
**اگر توافق هسته ای نقض شود، ما از لحاظ اقتصادی با مشکلاتی رو به رو خواهیم شد اما از لحاظ سیاسی دستاورد خواهیم داشت. به جوانان کشورمان می گوییم که دیگر به آنها اطمینان نکنید؛ ما یک بار امتحان کردیم و نرمش نشان دادیم تا به توافق هسته ای برسیم.

به گزارش عصر امروز اینها بخشی از افاضات جناب صالحی می باشد که باید به عرض ایشان برسانیم:

1- جناب صالحی خوب می دانند که در خصوص عدم پایبندی به مذاکرات قبلا دستور آن از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شده است. ایشان با صراحت تمام فرموده اند که اگر آمریکا برجام را پاره کند ما آن را آتش خواهیم زد لذا بهتر است به قول سازنده فلیم انتخاباتی جناب روحانی اگر در پذیرش توافقنامه (با عرض پوزش) دچار خریت شده اید اینبار با تغافل کامل خدای نکرده دچار خیانت نشوید که قطعا مردم آن را از شما قبول نخواهند کرد.

2- آخر این چه گاف و خبط بزرگی است که شما داده اید! جناب صالحی، مگر ما به دنبال سلاح هسته ای هستیم که اگر توافق از بین برود این مساله می تواند به رقابت تسلیحاتی هسته ای منجر شود! مگر توافق در خصوص عدم دست یابی ایران به سلاح هسته ای بوده است که شما کشور خودتان را متهم می کنید که اگر توافق از بین برود رقابت هسته ای رخ می دهد؟!

3- جناب صالحی مگر جمهوری اسلامی ایران مخالف استفاده سایر کشورها از حق مسلم خویش که همان استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای هست، می باشد که تهدید کرده اید از بین رفتن توافقنامه سونامی خشم از طرف کشورهای علاقمند به استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای ایجاد خواهد شد! و این را یک تهدید تلقی کرده اید؟! لذا سایر کشورهای دیگر همچون ما حق استفاده از این امکانات را دارند و باید ایران به آنها کمک کند نه آنکه آن را یک تهدید بپندارد!


4- و اما آخرین مطلب این است که جناب صالحی! جوانان این کشور قطعا بهتر و بیشتر از شما می دانستند که آمریکا قابل اعتماد نیست و بارها به شما در این زمینه تذکر داده اند لطفا اگر چون سازنده فیلم انتخاباتی روحانی نگوییم خیانت، پس (با عرض پوزش) خریت خود را برگردن مردم و جوانان نیندازید که آنها آمریکای بد عهد و شیطان بزرگ را بهتر و بیشتر از شما می شناسند!!

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار