حجت الاسلام والمسلمین قلی پور

کدخبر: 248

با نگاهی گذرا و بررسی سابقه توهین به شخصیت پیامبر(ص) اوج درماندگی غرب در کنترل قدرت نفوذ اسلام را در می یابیم.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر، موضوعات روز، بهانه خوبی بود تا گپ و گفتی داشته باشیم با یکی از روحانیون خوش فکر و البته جوان و رسانه ای استان. حجت الاسلام قلی پور از فعالین فرهنگی است که هیات محسن الزهرا(س) را نیز راهبری می کند. جوانی با ظاهر آرام و به قولی امروزی که اخبار و اطلاعات را رصد می کند.

چرا غربی ها اینقدر به مقدسات دیگر ادیان علی الخصوص اسلام اهانت می کنند؟

در اهانت به ساحت مقدس پیامبر نور و رحمت نکته عجیبی وجود دارد. اینکه در طول تاریخ بارها و بارها این اتفاق با هدف زیر سوال بردن شخصیت ایشان رخ داده است در صورتی که همگان دیدند که این نوع نگاه آنها عملی نیست و با هر بار جسارت، چهره ایشان جهانی تر شده و تبیلغات جهان اسلام فراگیرتر می شود.مصداق این جمله حضرت امام خمینی که در پی ترورهای اوایل انقلاب فرمودند : تا می توانید ما را بکشید که به ما عزت داده می شود.

golipour1

این اقدام درست زمانی انجام شد که نیاز به اسلام هراسی بود و نام محمد پرطرفدارترین نام در اروپا معرفی شد، هدف آنها با این موضوعات در یک راستا بود؟

بله، دقیقا؛ تدبیر و برنامه ریزی آنها نیز اینگونه بود که در نام رسول الله تغییر نگرشی را ایجاد کنند ولی بحق بودن جبهه اسلام باعث شد که این کار نتیجه عکس دهد. ما نیز مطمئن تر در مسیرمان حرکت می کنیم.

در بعد مسائل داخلی، نطق پیش از دستور علی مطهری را چطور دیدید؟

در خصوص صحبت های علی مطهری هم باید بگویم که هرکس نگاهی مشابه ایشان در خصوص فتنه گران داشته باشد، نیت به سوء را در خودش می بیند. این کار هیچ دلیلی نمی تواند داشته باشد مگر اینکه محبوب شدن و مطرح شدن در جبهه رقیب را نشانه روی کرده باشد. بهرحال به پایان مجلس نزدیک می شویم یارگیری ها در احزاب باعث شده تا مطهری که دیگر جایگاهی در میان اصولگرایان ندارد درب جای دیگر را بکوبد. ضمن اینکه در ادامه رفتارهای ایشان، گلایه ای هم بر رسانه ملی و رسانه های دیگر داشتند مبنی بر عدم پخش کامل صحبت های شان که آن هم وارد نیست، چون محتوای نطق پیش از دستورشان، مغایر با قانون اساسی و نظر نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. البته شاید اگر جبهه اصولگرایان کوچکترین چراغ سبزی به مطهری نشان می داد، دیگر شاهد چنین خوش خدمتی هایی توسط ایشان نبودیم.

علی مطهری در نامه به آیت الله لاریجانی با انتقاد از روحانی خبر از دو نامه احمدی نژاد برای پایان حصر خانگی سران فتنه به قوه قضائیه را داده! بنظر شما این اتفاق افتاده؟

اینکه علی مطهری در جایی بیان کرده اند که رییس جمهور پیشین تقاضای رفع حصر را در دونوبت داشته اند را قبول دارم؛ چون احمدی نژاد برای نشان دادن مدینه فاضله بودن دولتش دست به هرکاری می زد. حتی تقاضای رفع حصر قانون شکن ها. و اینکه گفته شده روحانی هیچ اقدامی صورت نداده است هم محرز است.

ضمن اینکه بنده از منتقدین دولت تدبیرهستم و با بسیاری از کارهای نسنجیده ای که کاملا مغایر با رهنمودهای حضرت آقا است، مخالفم. ولی احساس می کنم علی مطهری در بیان مشکلات دولت قبل هم غرض ورزی ها زیادی انجام داده است

golipour

اینکه گفته می شود علی مطهری این خودرنی را کرد تا در جنجال برخی تحرکات دولت از جمله انحلال پژوهشگاه فضایی ایران در خبرها گم شود را قبول دارید؟

نه؛ بعید می دانم که علی مطهری دانسته و برای مخفی کردن موضوعات اساسی دیگر، چنین کاری را کرده باشد. اما گلایه اساسی ما به نمایندگان مجلس است که چرا اولویت های اول و دوم کشور که همان دستورات مقام معظم رهبری و برخوردهای خلاف آن توسط دولت را رها کرده اند و به بازی ایجاد شده توسط مطهری پیوسته اند.

انحلال پژوهشگاه فضایی ایران اتفاق کوچکی نبود که بشود به راحتی از آن گذشت، ولی چون مجلسی ها درگیر صدور قطعنامه و بیانیه علیه هم بودند از این خبر غافل ماندند.

ارسال نظرات

آخرین اخبار