امام جمعه قزوین:

کدخبر: 2468

امام جمعه قزوین گفت: از دولتمردان و مسئولان منطقه‌ای می‌خواهیم حال که دولت همه مراحل را گذرانده و آماده خدمت شده است، «گشایش اقتصادی» و «ارتقای فرهنگ دینی» که هر دو دغدغه و مطالبه جدی رهبری هستند را مد نظر قرار دهند و آن‌ها را با جدیت دنبال کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، با تسلیت سالروز شهادت امام محمدباقر (ع)، اظهار کرد: امام باقر (ع) به جابر سفارش کردند، اگر همه اهل شهر از تو بد گفتند و یا از تو تعریف و تمجید کردند، ناراحت و خوشحال نشو؛ زیرا بدی و خوبی انسان به میزان مطابقت اعمال و رفتار او با دستورات دینی و قرآنی ارتباط دارد.

وی تصریح کرد: امام باقر (ع) خطاب به جابر تأکید می‌کند، اعمال خود را به دستوراتی که خداوند در قرآن آورده، عرضه کن و اگر اعمال و رفتار تو با آن چه که مورد تأیید خداوند است، مطابقت دارد، خوشحال باش و با آن چه که با دستور دین مطابقت ندارد تلاش کن تا آن را اصلاح نمایی و ما نیز همین رویه را باید در پیش بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر و گرامیداشت هفته دولت، خاطرنشان کرد: شهید رجایی و باهنر در ساختمان نخست وزیری توسط منافقین مظلومانه به شهادت رسیدند و یاد و خاطره آن عزیزان و همچنین سالروز شهادت آیت‌الله محمدباقر حکیم را که در انفجار حرم امیرالمؤمنین (ع) در نجف‌اشرف به شهادت رسید، گرامی می‌داریم.

امام جمعه قزوین به حج خونین سال 66 و شهادت مظلومانه حجاج در منا اشاره کرد و افزود: این وقایع خونین توسط عوامل امریکایی و سعودی رخ داد و همیشه این چنین جنایت‌هایی از معدن استکبار و کفر بر می‌خیزد.

وی با اشاره به جنگ‌ها و شرارت‌هایی که در کشورهای اسلامی علیه مسلمانان صورت می‌گیرد، یادآور شد: 17 هزار نفری که در کشور ما به دست منافقین کشته شدند و مسلمان‌هایی که در عراق، سوریه و یمن به شهادت می‌رسند، همه توسط استکبار جهانی رخ می‌دهد و وظیفه همه مستضعفان عالم است که در مقابل آن‌ها ایستادگی کنند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: هزاران نفر از مردم یمن به خاطر جنگ، خونریزی و فشاری که امریکایی‌ها و سعودی‌ها به آن‌ها تحمیل کرده‌اند، دچار بیماری وبا شده‌اند و در حالی که درخواست می‌کنند تا فرودگاه ها برای انتقال دارو باز شوند، از این کار ممانعت می‌شود و هر روز شاهد قربانیان بیشتری در این کشور هستیم.

خطیب جمعه قزوین اذعان کرد: این ظلم‌ها و ستم‌هایی که امریکایی‌ها و متحدانش در منطقه انجام می‌دهند به خوبی دروغ بودن ادعای همیشگی آن‌ها مبنی بر دفاع از حقوق بشر را نشان می‌دهد.

وی در ادامه عنوان کرد: به امریکایی‌ها و متحدانش می‌گوییم، آتش فتنه و تروری که شما در کشور ما افروخته بودید را خاموش کردیم، آتش فتنه را در سوریه، عراق و کشورهای دیگر توسط فرزندان برخاسته از مسجد، شهدای مدافع حرم، شهید حججی‌ها و سردار همدانی‌ها مهار کردیم و به زودی این آتش دامن شما را خواهد گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در این خصوص افزود: رفتار شما با ما، رفتار شیطانی و حیوانی است اما رفتار ما با شما رفتار الهی و قرآنی است و ما هرگز از آشوب، ناراحتی و کشتار مردم امریکا و اروپا خوشحال نمی‌شویم.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: همانطور که آتش فتنه و آشوب را در کشور خودمان و کشورهای هم‌جوار خاموش کردیم و امنیت آفریدیم، حامل امنیت در امریکا و اروپا خواهیم بود زیرا قرآن وقتی سخن از امنیت به میان می‌آورد، آن را برای همه مستضعفان عالم می‌خواهد و امام راحل (ره) و رهبر انقلاب تأکید کرده‌اند برای تحقق این هدف، مستضعفان باید در مقابل مستکبران بایستند.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: از دولتمردان و مسئولان منطقه‌ای می‌خواهیم حال که دولت همه مراحل را گذرانده و آماده خدمت شده است، «گشایش اقتصادی» و «ارتقای فرهنگ دینی» که هر دو دغدغه و مطالبه جدی رهبری هستند را مد نظر قرار دهند و آن‌ها را با جدیت دنبال کنند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار