تکرار مواضع منت گذاشتن به روحانی!

کدخبر: 2369

ظاهرا آقای عارف با توجه به تجاربی که در این چند ساله بدست آورده قرار نیست اینبار در مقابل دولتی ها کوتاه بیایید.

همین چند روز قبل بود که محمدرضا عارف با اظهارات جنجالی، اردوگاه اعتدالیون را مجبور به واکنش های تند و حتی توهین آمیز کرد.

به گزارش قزوین خبر؛عارف چند روز قبل در جلسه شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفته بود: پیروزی روحانی مدیون اصلاح‌طلبان است و انتظارمان این است که در انتخاب کابینه با شورای عالی اصلاح‌طلبان مشورت کند... بعضی‌ها پیروز می‌شوند و یادشان می‌رود که چه کسانی برایشان زحمت کشیدند. پیروزی آقای روحانی اتفاقی نبود.
همین سخنان کافی بود که شخصیت ها و رسانه های حامی دولت و حتی برخی از اصلاح طلبان – که این روزها به اصلاح طلبان دولتی معروف شدند- به صراحت بگویند: "آقای عارف احترام خودت را حفظ کن!" و "عارف به خاطر «قحط الرجال» این روزها مهم شده است!"

اما ظاهرا آقای عارف با توجه به تجاربی که در این چند ساله بدست آورده قرار نیست اینبار در مقابل دولتی ها کوتاه بیایید.

 تجاربی همچون تعیین ریاست مجلس، عدم توجه به چینش نیروهای نزدیک به عارف در کابینه دولت اول روحانی، نگاه ابزاری به اصلاح طلبان در ایام انتخابات و اینک خبرهای ناامید کننده از عدم توجه اعتدالیون به گزینه های پیشنهادی به دولت جدید احتمالا سبب شده که عارف بیشتر بر مواضع خود اصرار بورزد.

محمدرضا عارف نماینده مردم تهران و رئیس‌فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست کمیسیون متبوعش،‌ به نوعی یکبار دیگر مواضع خود را تکرار کرد و اظهار داشت: نظر ما این است که دولت آقای روحانی هم در سال 92 و هم به شکل ملموس تر در سال 96، رای خود را از گفتمان اصلاح طلبی به دست آورده و ما به عنوان نمایندگان این گفتمان در مجلس، باید با این دولت تعامل کنیم و نگاه ما به این دولت مثبت است.

عارف با اشاره به لزوم توجه به سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان و حامیان دولت، عنوان کرد: در عین حال و ضمن حفظ فضای تعاملی مثبت بین فراکسیون امید و رئیس جمهور، ما خود را نسبت به مردم متعهد می دانیم و در این راستا بر انجام وظایف نظارتی خود به عنوان وکلای ملت نیز تاکید داریم و معتقدیم این دقت و نظارت، در راستای کمک به دولت دوازدهم برای تشکیل کابینه ای کارآمد، ضروری است.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار