رئیس کمیته حقوق بشر در مجلس هشتم:

کدخبر: 2311

رئیس کمیته حقوق بشر در مجلس هشتم گفت: حقوق بشر آمریکایی امروز تبدیل به مضحکه‌ای در افکار عمومی جهان شده چراکه اینها فقط شعارهایی پر زرق‌وبرق اس

زهره الهیان در گفت‌‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری قزوین خبر اظهار کرد: حقوق بشر آمریکایی امروز تبدیل به مضحکه‌ای در افکار عمومی جهان شده چراکه اینها فقط شعارهایی پر زرق‌وبرق است و پشت‌صحنه‌ی حقوق بشر آمریکا تروریسم دولتی این کشور است که در کشورهای منطقه و نقاط مختلف جهان با زدن پایگاه و حضور در آن مناطق تبدیل به مروج ناامنی شده است.

وی افزود: امروزه شعارها رنگ‌باخته و مجامع حقوق بشری هم متوجه ماهیت ضد حقوق بشری آمریکا شدند و هم‌چنین افکار عمومی جهان آن‌طور که upr در آمریکا (گزارش دوره‌ای حقوق بشر امریکا) در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل مطرح شد دولت آمریکا بیشترین توصیه‌ها را از سوی کشورهای مختلف دریافت کرده است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم عنوان کرد: به جهت نقض حقوق بشری که هم در داخل وهم در ایالات آمریکا و سایر نقاط جهان به‌واسطه حمایت از تروریسم صورت گرفته جنایات بی‌شماری رقم‌ خورده که نمونه آن را می‌شود در سازمان تروریستی منافقین مشاهده کرد که تحت حمایت کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا هستند. آن‌ها چطور از لیست سیاه آمریکا حذف شدند که دستشان به خون 17 هزار ایرانی آغشته است؟

از باب حقوق بشر٬ آمریکا بی‌آبروترین کشور در جهان است

وی بیان کرد: برای این سؤالات پاسخی در اذهان مردم وجود ندارد و از باب حقوق بشر٬ آمریکا بی‌آبروترین کشور در جهان است پس باید این هفته که به تدبیر رهبر معظم انقلاب بنام هفته حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری شده است توسط مسئولین جدی گرفته شود.

این کارشناس تأکید کرد: باید برای استیفای حقوق ملت ایران که از اقدامات آمریکا متضرر شدند با دلایل مستندات در مجامع بین‌المللی و مجامع حقوق بشر به دنبال حقوق ملت ایران بود که این خود از وظایف جدی دستگاه دیپلماسی و ستاد حقوق بشر قوه‌ی قضاییه است.

وی تصریح کرد: این اقدامات صورت گرفته مصداق جریان نفوذ است که در تلاش است به کشور معلوم‌الحالی مثل آمریکا درزمینهٔ های حقوق بشری وجهه ببخشد و رسالت مطلعین و فعالان حقوق بشر این است که چهره واقعی آمریکا را از پشت نقاب حقوق بشری بیرون کشیده به نسل جوان ایرانی بیشتر معرفی کنند تا جوانان ما که خاطره تاریخی آنان از جنایات آمریکا خالی است متوجه اقدامات جنایت‌بار دخالت آنان در کشور عزیزمان باشند.

الهیان تشریح کرد: اکنون در کشورهایی مثل یمن و بحرین جنایات‌های حقوق بشری با چراغ سبز امریکا و حمایت‌های آن صورت می‌گیرد که جا دارد همان‌طور که مقام معظم رهبری در نشست با مسئولان قوه قضائیه مطرح فرمودند دولت و قوه قضائیه در عرصه بین الملل پیگیر دفاع از حقوق این ملت‌های مظلوم باشند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار