خطیب نماز جمعه قزوین:

کدخبر: 210

حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی گفت: برخی مسئولان صرفا سیاهی لشکر تشکل های سیاسی مشکوک هستند و نسبت به گرانی و بیکاری توجهی ندارند. این مسئولین لیاقت مسئولیت ندارند و وقت مردم را تلف می کنند.

حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین که در مسجدالنبی این شهر برگزار شد با تبریک سالروز میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: اسلام دین توحید است و ادعای توحیدی بودن جز از اسلام بر نمی‌آید و باید دانست بهترین دنیا با توحید ساخته می‌شود. وی افزود: مسایل قومی و جغرافیایی از بین برنده وحدت مسلمانان است که باید در این راستا در جهت وحدت بکوشیم.

وی افزود: هیچکس نمی تواند غیر از آئین اسلام و رهبری دینی وحدتی توحیدی را رهبری کند زیرا وحدت هایی که بر اساس آئین، جغرافیا، زبان و قومیت شکل بگیرد چند پاره شده و در نهایت از بین خواهد رفت. اما اگر ایمان، توحید و دین را محور وحدت قرار دهیم آینده جهان ساخته خواهد شد.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به ۱۹ دی ماه سال 56 اذعان کرد: پس از شهادت حاج آقا مصطفی و حضور پرشور مردم در مراسم ختم ایشان، روزنامه اطلاعات آن زمان مقاله ای توهین آمیز نسبت به امام منتشر کرد. طلبه های حوزه علمیه و مردم قم سریعا به این اهانت واکنش نشان دادند و رژیم ستمشاهی نیز این اعتراض را به خاک و خون کشید.

خطیب موقت جمعه قزوین ادامه داد: حماسه ۹ دی و مقاومت‌های مردمی در فلسطین، لبنان، سوریه، یمن و بحرین را نیز باید از جنس حماسه ۱۹ دی ۵۶ بدانیم که بصیرت مردم مسلمان و آگاه ایران را نشان داد. وی اظهار امیدواری کرد مقاومت‌های مردمی در کشورهای مسلمان به یکدیگر گره خورده و زمینه ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی صاحب‌الزمان (ع) را فراهم سازد.

عابدینی در بخش دیگری از خطبه‌ها بر لزوم مبارزه با فساد و توجه مدیران به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این خصوص تاکید کرد و گفت: مدیران باید از جایگاه خود برای مبارزه با مفاسد استفاده کنند.

امام جمعه موقت قزوین هشدار داد: برخی مسئولان صرفا سیاهی لشکر تشکل های سیاسی مشکوک هستند و نسبت به گرانی و بیکاری توجهی ندارند. این مسئولین لیاقت مسئولیت ندارند و وقت مردم را تلف می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار