دورون آویتال (Doron Avital) عضو سابق کنست اسرائیل و از فرماندهان سابق یگان ویژه ستاد کل فرماندهی عملیات ارتش اسرائیل اظهار داشت که طی جلسات متعدد با میخاییل میریلاشویلی (Mikhael Mirilashvili ) سرمایه گذارشرکت دیجیتال فورترس (digital fortress) و رئیس کنگره یهودیان سنت پترزبورگ) به توافقات مهمی در خصوص ظرفیت های این شرکت برای تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری ایران در ماه می 2017 دست یافته است.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر؛سایت خبری تایمز آف اسرائیل اعلام کرد، آویتال در خصوص کیفیت عملیاتی شدن این  توافقات سکوت کرده لیکن براساس تجربیات وی در یگان ویژه ستاد کل فرماندهی عملیات ارتش اسرائیل  که یکی از بارزترین اهداف و ویژگی های آن نفوذ در عمق خاک دشمن و جمع آوری اطلاعات عملیات و شناسایی است، میتوان حدس زد بواسطه بهره گیری از ظرفیت های سایبری ایران و با توجه به حضور گسترده کاربران ایرانی در رسانه های اجتماعی این توافقات میتواند منتهی به موفقیت مهمی گردد بطوری که پیش بینی میشود از نمونه عملیاتهای سایبری موفق در تأثیر گذاری در انتخابات یک کشور در سطح جهان را رقم خواهد زد.

گفتنی است پاول دروف بنیانگذار تلگرام  دارای مدرک دکتری زبان شناسی و از تیزهوش ترین دانشجویان دانشگاه سن‌پترزبورگ بوده و پدر وی نیز از یهودیانی است که استاد فلسفه دانشگاه محسوب می شود و در بدو شروع کلاس های خود قسمت هایی از "کتوویم" قسمت سوم "تنخ" را قرائت می‌کند.

وی در جریان کودتای آمریکایی اوکراین، دستور سرویس امنیتی روسیه FSB را جهت مسدود سازی صفحات رهبران کودتای اوکراین در شبکه اجتماعی وی کی و دادن اطلاعات لیدرهای میدانی کودتا را رد کرده و عملاً باعث گردید که دولت روسیه که بر سر باقی ماندن اوکراین در اتحاد با خود یا پیوستن به اتحاد دشمنان خود تحت فشار بود، با وی برخورد کرده و وی نیز همراه با اعلام استعفاء خود سندی را دال بر فشار ولادیمیر پوتین و دستگاه امنیتی روسیه در وی کی انتشار داد و اعلام کرد هرگز به روسیه برنخواهد گشت. پاول قبل از خروج از طریق دوست هم دانشگاهی خود با پدر وی میخاییل میریلاشویلی (Mikhael Mirilashvili ) آشنا می‌شود و همراه با سرمایه وی شرکتی به نام "قلعه دیجیتال" را در آلمان ایجاد می‌کند که مرکز آن در "برلین" قرار دارد.

photo_2017-02-07_09-56-06

میخاییل میریلاشویلی  میلیاردر یهودی – صهیونیست روسی - گرجستانی و صاحب شرکت کسب و کار میریلاشویلی و یکی از بزرگترین تاجران طلا و جواهر دنیا و رهبر کنگره یهودیان روسیه است. میخاییل میریلاشویلی مدیر شرکت قلعه دیجیتال(Digital Fortress) که مدیر و سرمایه گذار نرم افزار تلگرام می باشد یک مهره امنیتی ساده محسوب نمی شود بلکه بجز مسئولیت های رسمی وی، او را می توان یک مدیر اطلاعاتی دانست.

انتهای پیام/پارس نیوز

ارسال نظرات

آخرین اخبار