حجت الاسلام سیدمهدی سیدخضری

کدخبر: 199

شناخت راهبردها و اهداف دشمن در ایجاد تفرقه و در مقابل وظیفه عمومی جهان اسلام در قبال این تهدیدها، همان تکلیف بزرگی است که مقام معظم رهبری سال ها است آن را فریاد می زنند

حجت الاسلام سیدمهدی سیدخضری در گفتگوی اختصاصی با قزوین خبر، ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص مقابله با عوامل ضدوحدت گفت : در معدود سخنان ایشان می توان عبارت تکلیف بزرگ را دید، که یکی از آنها مقابله با عوامل تفرقه میان مسلمانان است. فرقی هم نمی کند که مخاطب شیعه و یا اهل سنت باشد. همه مسلمانان وظیفه دارند ضمن شناسایی عوامل ضد وحدت با آن مقابله کنیم.

ایشان در ادامه افزود : اینکه مثلا می گوییم هفته منابع طبیعی و روز طبیعت یعنی اینکه ما باید در این هفته عواملی که باعث تهدید منابع طبیعی می شود را شناسایی کنیم و تا حد امکان سعی کنیم که آنها را از بین ببریم. در نقطه مقابل نیز راه های تقویت ، گسترش و نگهداری از طبیعت را بدانیم و آن را بکار بگیریم. پس در هفته وحدت نیز باید به مباحثی نظیر معرفی عوامل ضدوحدت پرداخته شود تا بتوانیم در مقابل هجمه های جبهه استکبار موفق باشیم.

سید خضری به سرمایه گذاری دشمن در بحث تفرقه افکنی اشاره کرد و ادامه داد : وظیفه یک دیده بان در جبهه جنگ این است که تحرکات دشمن را بررسی کند و به اطلاع جبهه خودی برساند. اگر دیده بان و اطلاعات-عملیات نداشته باشیم نمی توانیم تشخیص دهیم، دشمن چه تحرکاتی دارد و در چه نقطه ای سرمایه گذاری کرده است. لذا ممکن است مکان دشمن را اشتباه بگیریم.

رهبر معظم انقلاب که خودشان هم دیده بان انقلاب هستند و هم فرماندهی این جبهه را به عهده دارند، تشخیص داده اند که امروز دشمن بر روی مسئله وحدت و تفرقه شیعه و سنی سرمایه گذاری کرده است و مکرر در بیانات چند سال گذشته خود نقشه راهبردی و مهندسی دشمن را به تصویر کشیده و فرموده اند که دشمن از چه راهی و با چه ابزار و عواملی به اهداف خودش میرسد.

در چند سال گذشته نیز شاهد بوده ایم که اقدامات تفرقه افکن و ضد وحدتی در سطح دنیا ، جهان اسلام و حتی در کشورمان خیلی تشدید شده است  و این نشان دهنده آن است که پشت صحنه این موضوع تحرکات و سرمایه گذاری زیادی صورت گرفته و دشمن خیلی به موضوع اختلاف شیعه و سنی امید بسته است.

 وی با به تصویر کشیدن عوامل دشمن در ایجاد این تفرقه گفت : بعضی از آدمهای مذهبی و معتقد به مکتب اهل بیت (علیها السلام) حرکت دشمن را تشخیص نداده اند و فکر می کنند که این یک درگیری و نزاع عقیدتی است و آنها هم احساس تکلیف کرده اند و وارد شده اند؛ در حالی که پشت صحنه این موضوع را نفهمیده اند. دشمن  برای رسیدن به اهداف خود که نزاع و درگیری در بین جهان اسلام است، نیاز به لبه دیگر قیچی داشت تا بتواند پازل خود را تکمیل کند. لبه اول این قیچی نیز وهابیت بود که سالهاست توسط انگلیس سرمایه گذاری و تبدیل به اهرمی برای تحریک شیعیان شده است.

شیعه لندنی در نقطه مقابل وهابیت برای تحریک اهل سنت تاسیس، حمایت و پشتیبانی شد تا این پازل تفرقه کامل شود و درگیری این دو گروه، کل جهان اسلام را به چالش بکشد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به مهمترین اهداف و راهبردهای دشمن اشاره کرد و گفت : راهبرد کیش و مات را می توان از مهمترین اهداف دشمنان دانست. در سال های اخیر هجمه سنگینی را از زبان وهابیت و رسانه های آنها علیه امیرالمومنین (ع) آغاز کردند. در واقع در شطرنج این حرکت اخطار به ماست و اگر ما هر حرکت نسنجیده ای انجام دهیم کیش و مات خواهیم شد.

اگر بخواهیم مقابله به مثل کنیم و به مقدسات آنها توهین کنیم، اهل سنت تحریک می شوند، علیه ما اقدام می کنند و باز هم مات می شویم.

اگه بخوایم مناظرات و بحثها بین مردم را شروع کنیم، از مسئله صهیونیست غافل شده ایم و باز هم در این صورت مات شده ایم. البته مناظرات همچون گذشته در مجامع علمی و در میان علما تا حدی عقلانه است.

اگه بخوایم کوتاهی و سکوت کنیم و از امیرالمومنین دفاع نکنیم، آنها توانسته اند ستون خیمه ولایت را از ما بگیرند و در دل شیعیان ایجاد تردید و مکتب  تشیع را تضعیف کنند.

سید خضری ادامه داد : هدف بعدی دشمن این است که دوستان انقلاب و نظام در دنیا و در سطح بین المللی را محدود کند که از جمله آن می توان به تغییر رویکرد ماهاتی محمد در مالزی - که از دوستان نظام و انقلاب به شما می آمد- اشاره کرد که پس از حوادث فرقه شیعه انگلیسی در مالزی انجام داد، اعلام کرد شیعه یک تهدید برای کشورش است.

و اما دیگر راهبرد مهم دشمن درگیر کردن جبهه انقلاب، مجاهدین و بیداری اسلامی در جنگ مذهبی است. به عبارتی دیگر اسلحه ای که باید علیه صهیونیست استفاده شود، توان و قدرتی که باید علیه اسکتبار جهانی استفاده شود و شمشیر اسلام که باید علیه دشمنش باشد علیه اسلام کشیده می شود. خسته شدن جبهه انقلاب در این درگیری و نزاع حاصل این درگیری مذهبی است.

وی ادامه داد : کشیده شدن خط مقاومت و خط مقدم مبارزه با صهیونیست که امروز در سوریه و لبنان است به سمت مرزهای نظام جمهوری اسلامی از دیگر اهداف دشمن است. ایجاد ناامنی در کشوری که پایگاه و مرکز جبهه بیداری اسلامی است و تبدیل آن به سوریه دوم راهبرد نهایی آنها است. اگه امروز هوشیار نباشیم، اگه با عوامل ضد وحدت مقابله نکنیم، در سال های آینده شاید شاهد درگیری های مشابه سوریه در مرزهای خودمان باشیم.

سید خضری تضعیف قوای شیعه را راهبرد دیگر دشمن از ایجاد تفرقه بین مسلمین دانست و اضافه کرد : با درست شدن فرقه شیعه انگلیسی و ترویج و تبلیغ در رسانه های منافق، دسته بندی هایی بین نیروهایی که معتقدند پیش خواهد آمد. چون احساسات مذهبی و غیرت دینی دارند طبیعتا دچار درگیری می شوند. در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز چیزی که بیشتر به چشم می خورد نزاع و مباحثه در بین شیعیان است که بغض و کدورت را در بینشان ایجاد می کند.

ایشان راهبرد بعدی را ایجاد تقابل مذهبی میان شیعیان و حاکمیت شیعه خواند و ادامه داد : قوی ترین و پرخروش ترین تقابل، تقابلی است که از روی احساسات مذهبی باشد.

امروز حاکمیت دینی و شیعه که مظهر قدرت شیعه است، مردم را دعوت به وحدت می کند. کسانی که احساس بغض نسبت به  دشمنان اهل بیت دارند و فکر می کنند از مکتب اهل بیت و تشیع دفاع می کنند، وقتی ندای وحدت را می شنوند احساس می کنند، حاکمیت شیعه با دشمنان اهل بیت دست سازش داده و از عقاید شیعه گذشته است.

متاسفانه در هیات های مذهبی نیز چنین ترویج می شود که ما از آرمان ها و روایات اهل بیت و معصومین کوتاهی کرده ایم و با دشمنانشان سازش کرده ایم.

ایشان آخرین راهبرد دشمن را نیز چنین توضیح داد : اینکه در ذهن شیعه و محبین اهل بیت القا کنند، که اهل سنت خلافت را از حضرت امیر (ع) گرفته اند و به اهل بیت ظلم کرده اند. اگه موفق به چنین القایی بشوند، ما نسبت به صدها میلیون اهل سنت، بغض پیدا می کنیم.

حجت الاسلام سیدخضری وظایف ما در مقابل راهبردهای دشمن را نیز چنین معرفی کرد : وظیفه ما در این فتنه خطرناک این است که اولا حرکات دشمن را رصد کنیم. دوم اینکه متوجه باشیم که اعلام برائت نسبت به دشمنان اهل بیت موضوعی است که اگه علنی شود، ما در زمین دشمن بازی کرده ایم.

مراجع و بزرگان ما نهی کردند که سب و لعن علنی شود. بالاتر از آنها، امام صادق (ع) نهی کردند که سب و لعن علنی شود و در روایتی داریم که ایشان، لعن کردند کسانی را که  علنی سب می کنند و فرموده اند: کسانی که لعن علنی می کنند با این کارشان باعث تعرض به ما اهل بیت می شوند. اگر ما مباحث درون دینی و خانواده شیعه را بیرون از خانه مطرح کنیم باعث آن شده ایم که دشمن به همه راهبردهای خودش برسد.

عده ای از عوامل دشمن در لباس شیعه هستند که دلارهای نفتی به آنها می رسد تا به خلفا توهین کنند و این وظیفه حاکمیت است که با آنها برخورد کند والبته وظیفه مردم، شناسایی و معرفی این عوامل به حاکمیت است.

وظیفه بعدی نیز به بیانات حضرت آقا باز می گردد که فرمودند : بزرگترین تکلیف ما مقابله با عوامل ضد وحدت است.

عوامل ضد وحدت به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول آنهایی که عامدانه دست به این تحرکات می زنند و باید در مقابلشان ایستاد و دسته دوم که جاهل هستند و در برخورد با عوامل جاهل باید آنها را متوجه حرکت دشمن کنیم اگه بخواهیم وارد مباحث روایی و بحث های عقیدتی بشویم طبیعتاً نتیجه ای نمی گیریم. ما باید پشت صحنه این حرکت را برای آنها بازگو کنیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار