در آخرین روزهای کاری دولت دهم، مقام معظم رهبری کابینه را به ضیافت افطار دعوت می کنند و بر خلاف معمول، از ریاست جمهور می خواهند که گزارشی ارائه کنند. در جلسات ماه مبارک رمضان که معظم له هرسال با مسئولین دولتی (رئیس جمهور، معاونین و اعضای هیات وزیران) دارند، معمولا نصیحت و جمله ای از نهج البلاغه را توشه راهشان می سازند. اما چه شد که در دیدار 23 تیر سال 92 از رئیس جمهور می خواهند که از فعالیت های 8 ساله خود گزارشی را به امت و امام امت ارائه کنند!!!

در ابتدای این دیدار دکتر محمود احمدی نژاد (رئیس جمهور وقت) گزارشی از فعالیت های 8 ساله خود و اعضای کابینه اش را تقدیم به رهبری می کنند.

فعالیتی که در همان 8 سال و سال های پس از آن توسط رسانه های خارجیِ مغرض و گاهی بعضی در داخل آن را انکار کردند. این انکار فعالیت از چشمان تیزبین امام امت هم پنهان نبود و در همان سال خبر از ناجوان مردی های سال های بعد دادند.

امام خامنه ای سخنانشان را با این کلام آغاز کردند : " خیلی جلسهی خوبی بود این جلسهی امروز؛ دوستان و مسئولان محترم، بخشی از تلاشهای خودشان را با زبان آمار و ارقام و شیوههای کاری بیان کردند."

ایشان همچنین با اشاره به سنت دیرین ضیافت های افطار خود با مسئولین، اینگونه اهیمت این جلسه برای ثبت تاریخ را برایمان ترسیم می کنند : " امسال و امروز من اصرار داشتم - خودم  به آقای رئیس جمهور پیشنهاد کردم - که دوستان صحبت کنند و گزارش دهند؛ چون روزهای آخر این دولت و ایام مناسبی است برای اینکه از مجموعه‌ی کارهایی که در این دولت شده - البته به‌عنوان یک نمائی، یک نمونه‌ای - گزارشی ارائه شود. و ما دوست داریم که این اظهاراتی که امروز اینجا شد، به سمع مردم عزیزمان هم برسد؛ هم خواص و  کسانی که اهل فنّند و آشنا هستند، مطلع شوند - چون بسیاری از این مطالبی که گفته میشود، دوستان اینها را نمیدانند؛ می‌بینیم گاهی اوقات اطلاعات کافی و وافی ندارند - هم عموم مردم مطلع شوند و بدانند؛ اگرچه برخی از کارها جلوی چشم است. البته مخالفین و کسانی که بی‌اطلاعند - بعضی از دستگاه‌های رسانه‌اىِ خارجىِ مغرض، و گاهی بعضی در داخل - برخی از چیزهائی را که جلوی چشم هم هست، انکار میکنند. یعنی کاری انجام گرفته، جلوی چشم است، همه می‌بینند، منعکس شده، این را دوست دارند انکار کنند. کاری به این نداریم که حالا بعضی‌ها ممکن است نگاه خوشبینانه‌ای یا دوستانه‌ای یا منصفانه‌ای نداشته باشند؛ بالاخره در فضای عمومی کشور باید اینها گفته شود و ثبت شود؛ اینها بسیار مهم است."

فراز بعدی بیانات مقام معظم رهبری به فعالیت های 8 ساله دولت خدمتگزار اشاره دارد و چشم مغرضان را به حقایقی باز می کنند که بی شک خبر از حوادثی در آینده می دهد.

 "آنچه که من امروز باید به دوستان عرض کنم، در درجه‌ی اول خداقوّت است؛ ان‌شاءالله که خسته نباشید. هشت سال کار کردید، تلاش کردید، کارهای خوبی انجام گرفت، تحمل زحمات کار شبانه‌روزی را شماها نشان دادید؛ یعنی دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند که رئیس جمهور محترم و همکارانشان در دولت حجم کارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همهی دورههای دیگر بود و هست؛ این نقطه‌ی برجسته‌ای است که نباید این را نادیده گرفت. همه‌ی کسانی که میخواهند درباره‌ی دولتها، درباره‌ی کابینه‌ها، درباره‌ی رؤسای جمهور قضاوت کنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظری بدهند، خوب است به این نکته هم توجه کنند: حجم کار بالا و تلاش خستگی‌ناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگی‌ها و امتیازاتی که معمولاً مسئولان کشورها در دنیا دارند؛ استراحت میکنند، تفریح میروند، امتیاز میگیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نکردن، امتیاز بزرگی است که این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود."

رهبر معظم انقلاب در این دیدار بزرگترین افتخار دولت نهم و دهم را سردست گرفتن شعارهای انقلاب عنوان کردند. کاری که به نظر ایشان در طول دولت های قبل برزمین مانده بود و دولت احمدی نژاد آن را با شجاعت در عرصه بین المللی نیز مطرح ساخت.

"یک نکته‌ی دیگر هم که در مورد این دولت در طول این هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره کردم، این است که این دولت بحمدالله توانست شعارهای انقلاب را سر دست بگیرد و به آنها افتخار کند و آنها را در جامعه مطرح کند. یکی از کارهای مهمی که جبهه‌ی ضدانقلاب - چه انقلاب ما، و چه انقلابهای دیگر - در طول تاریخ و در عرض دنیا داشتند و میکردند، این بوده است که سعی کنند ارزشهای انقلاب را کمرنگ کنند. به اینجا هم محدود نمیشود؛ اول ارزشها را کمرنگ میکنند، بتدریج آنها را محو میکنند؛ اگر میدان پیدا کنند، آنها را تبدیل به ضدارزش میکنند؛ این کاری است که در دنیا معمول است؛ این را ما در تاریخ انقلابهای دنیا مشاهده میکنیم؛ و در انقلاب هایی هم که زمان خود ما - در طول این عمر طولانی‌ای که ما کردیم - دیدیم و خبر شدیم، این را مشاهده کردیم. جبهه‌ی مقابل انقلاب و ضدانقلاب، شعارهای انقلاب را هرگز فراموش نخواهد کرد؛ یعنی میداند که در این رویاروئی، در این هماوردی، آن چیزی که توانست جبهه‌ی انقلاب را پیروز کند و جبهه‌ی ضدانقلاب را به هزیمت وادار کند، در درجه‌ی اول این شعارها بود؛ که هرچه شعارها پرمغز و جذاب و واقعی و برای مردم مفهوم و ملموس بود، کمک آن به پیشرفت انقلاب بیشتر شد. سعی میکنند این شعارها را بتدریج محو کنند، کمرنگ کنند. این دولت این شعارها را مطرح کرد، برجسته کرد، سر دست گرفت، به آنها افتخار کرد؛ در مجامع جهانی، احساس شرم از انگیزه‌های انقلابی و از اهداف انقلابی و از شیوه‌های انقلابی نکرد؛ این خیلی کار بزرگی بود."

و در نهایت امام امت مهر تاییدی بر زحمات مخلصانه احمدی نژاد می زنند و برای ایشان و هیات دولت آرزوی موفقیت دارند.

"آنچه که برای خدا کردید، خدای متعال آنها را در نامه‌ی عمل شما ثبت کرده و کرام‌الکاتبین آنها را نگه داشته‌اند و بلاشک به درد شما خواهد خورد. آنچه را که شما عمل کردید، چه حالا بنده و امثال بنده ببینیم، بدانیم و تشکر کنیم، چه نبینیم، ندانیم و تشکر نکنیم، «انّ الله شاکر علیم»؛(۱) خدا، هم میداند - علیم است - هم سپاسگزار است. امیدواریم ان‌شاءالله خدای متعال به شماها توفیق دهد.

 کاری که باید بر آن همت بگمارید، این است که رشته‌ی خدمت را رها نکنید. همه‌ی تلاشها منحصر نیست در فلان وزارتخانه یا فلان مسئولیت در دولت؛ نه، صحنه‌ی کشور صحنه‌ی تلاش است، صحنه‌ی کار است، صحنه‌ی فعالیت است؛ و این کار، دو جور میتواند انجام بگیرد: متوجه اهداف انقلابی، و غیرمتوجه به اهداف انقلابی. شما چه در دولت آینده و در دولتهای آینده حضور داشته باشید، چه نداشته باشید، کاری که انجام میدهید و مسئولیتی که برعهده میگیرید - که طبعاً امثال شماها، مدیران شایسته و کارآمد، در هر بخشی از بخشها خالی از مسئولیت نمیمانند - سعی کنید آن را با توجه به اهداف انقلاب و با رویکرد هدفهای انقلاب ان‌شاءالله انجام دهید. خدای متعال شماها را مأجور خواهد داشت، ما هم در حد خودمان و به قدر خودمان تشکر میکنیم."

حال چه بر سر ما آمده که هر روز با بکارگیری عباراتی همچون "تحویل گرفتن مخروبه"، "خرانه خالی" ، " بد تر از 8 سال جنگ تحمیلی" و ... می خواهیم عملکرد ضعیف خود را لاپوشانی کنیم.

چرا در زمین رسانه های غربی و سرویس های آنان بازی می کنیم. قدر مسلم همه کسانی که امروز حمله بر احمدی نژاد را واجب می دانند مصداق کسانی هستند که امام خامنه ای فرمودند : گاهی بعضی در داخل - برخی از چیزهائی را که جلوی چشم هم هست، انکار میکنند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار