خطیب نماز جمعه قزوین:

کدخبر: 185

حجت‌الاسلام عابدینی تاکید کرد: مجازات فتنه‌گرانی که توبه نکرده‌اند در دنیا اعدام و طبق فرموده قرآن در آخرت نیز عذاب جهنم است.

به گزارش سرویس سیاسی قزوین خبر،حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد با اشاره به ضرورت توجه به تقوای الهی اظهار کرد:مهم‌ترین دل‌ مشغولی برای ما باید فهم تقوا باشد.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه اگر تقوا نداشته باشیم همواره در معرض خطر هستیم، اذعان داشت: اگر این مهم را در زندگی خود به کار ببریم از انحراف و ضرر به دور خواهیم بود و کسی که با تقوا باشد ایمان و آبرویش حفظ می شود.

وی با اشاره به اتفاقات سال ۸۸ تصریح کرد: فتنه‌ای که برای براندازی نظام خواب دیده بودند؛ قرار بود ایران را به سوریه‌ای دیگر تبدیل کند اما خداوند این توفیق را به ملت ایران داد که امروز حامی سوریه و عراق باشند.

عابدینی تاکید کرد: امروز دشمن شاهد کمک و حمایت ایران از حزب‌الله بوده و شکست سنگینی در این زمینه خورده است.

خطیب جمعه قزوین با بیان اینکه همه مردم در همه زمان‌ها در معرض امتحان الهی قرار می گیرند، گفت: ما نباید فقط به امتحان‌های گذشتگان خود نمره بدهیم بلکه باید آینده را نیز ببینیم و خود را در اتفاقات و جریان‌های مختلف ارزیابی کنیم.

وی افزود: رژیم شاهنشاهی فتنه‌ای انگلیسی- آمریکایی بود که ملت آن را شناختند و بعد آن نیز مردم ایران در برابر فتنه مجاهدین خلق و فتنه بنی‌صدر و جنگ تحمیلی ۸ ساله پیروز میدان بودند.

این مسئول با اشاره به دستاوردهای فتنه جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: جبهه برای رزمندگان اسلام دانشگاه معرفت و معنویت بود؛ ما در طول جنگ تحمیلی عزت یافتیم و امروز از نظر تسلیحات نظامی به جایی رسیدیم که رزمایش بی‌نظیر محمدرسول‌الله را به نمایش می گذاریم.

عابدینی با بیان اینکه بعد از جنگ تحمیلی فتنه ۸۸ بزرگ‌ترین جریان نفاق در کشور است، عنوان کرد: در جریان فتنه ۸۸ چهره واقعی عده‌ای از فتنه‌گران در جامعه دیده شد اما امروز زمان شناخت فتنه نامرئی است که بسیار سخت‌تر بوده و برای درک آن نیاز به بصیرت است.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه مومن در تمام مراحل زندگی خود به تقوای الهی نیاز دارد، اذعان داشت: تقوا به ما بصیرت می بخشد که فتنه‌ها را بشناسیم و سپس اراده می دهد تا به موقع عمل کنیم.

وی با تاکید بر آثار تخریبی فتنه بیان کرد: وقتی فتنه‌ای رخ می دهد؛ تر و خشک با هم می سوزند و قرآن در این‌باره می فرماید که از فتنه بپرهیزید چراکه فتنه فقط به فتنه‌گران آسیب نمی زند.

عابدینی فتنه را بزرگ‌تر و شدید‌تر از قتل دانست و افزود: وقتی نفاق حاکم شود؛ فتنه‌گران در حالی که نقاب بر چهره دارند به میدان می آیند و مردم غافل شده و به جز اهل تقوا و بصیرت فتنه‌ را نمی شناسند.

خطیب جمعه قزوین با بیان اینکه یکی از اهداف فتنه ۸۸ ایجاد فاصله بین مردم و رهبری بود، تصریح کرد: مجازات فتنه‌گرانی که توبه نکرده‌اند در دنیا اعدام و طبق فرموده قرآن در آخرت نیز عذاب جهنم خواهد بود.

وی اضافه کرد: فتنه‌گران برای دشمنان نظام؛ شنود می کنند و چشم و گوش استکبار جهانی در بین مسلمانان هستند.

عابدینی با اشاره به هفته وحدت اسلامی تصریح کرد: نامگذاری این هفته به دستور امام خمینی (ره) انجام شد تا بستری باشد برای هماهنگی بین تمام فرقه‌های اسلامی.

امام جمعه موقت قزوین با بیان اینکه هفته وحدت برای مسلمانان سرشار از برکت الهی است، گفت: ما نمی توانیم با جامعه کفر و ظلم همانند آمریکا و اسرائیل وحدت داشته باشیم چراکه که قرآن تمام مسلمانان به توحید فرامی خواند.

این مسئول، قرآن، خانه خدا و وجود نازنین پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) را حلقه وصل بین مسلمانان جهان برای داشتن یک اتحاد جهانی عنوان کرد.

وی با اشاره به تحقق بیانات حکیمانه امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: شوروی که روزی با گستاخی تمام با خدا و دینداری سر ستیز داشت امروز نابود شده است و جهان رویکرد معنوی پیدا کرده و نتیجه آن تعداد افراد بیشتری است که هر روز به اسلام روی اورده و مسلمان می شوند.

حجت‌الاسلام عابدینی در پایان با بیان اینکه امروز جغرافیای مقاومت به پهنای گستره کشورهای اسلامی است، افزود: ادامه سیاست‌های امام (ره) امروز در بیانات رهبر معظم انقلاب نمود دارد و ما شاهد آثار و برکات آن هستیم.

منبع:شاخص

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار